Łupież pstry to choroba grzybicza skóry, którą wywołują drożdżaki z grupy Malassezia. Choroba objawia się pojawianiem na ciele żółto brunatnych plam. U niektórych pacjentów występowanie plam łączy się z uczuciem swędzenia oraz łuszczeniem się skóry. Łupież pstry najczęściej pojawiają się na owłosionej skórze głowy, klatce piersiowej oraz tułowiu. Jeśli chorobę wykryjemy odpowiednio szybko, możliwe jest jej szybkie opanowanie na samym początku. Wówczas walka z chorobą będzie znacznie ułatwiona.
Rodzaje leków na łupież pstry
Do walki z łupieżem pstrym wykorzystuje się szereg sposobów. Oto one:
- środki doustne o właściwościach przeciwgrzybiczych,
- maści o działaniu przeciwgrzybiczym i antybakteryjnym (mające w składzie substancje takie jak klotrimazol, ketokonazol oraz mikonazol),
- środki z selenem w składzie,
- mydła i szampony z kwasem salicylowym.
Jedną z najlepszych metod leczenia, zwłaszcza u pacjentów, u których choroba nie jest jeszcze w zaawansowanym stadium, jest stosowanie ostatnich z wymienionych, czyli mydeł i szamponów. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w szampon na łupież pstry, należy mieć na uwadze, że obecnie na rynku jest cała masa tego rodzaju specyfików, więc wybór odpowiedniego szamponu nie jest wcale taką prostą sprawą. Czym zatem powinien charakteryzować się dobrej jakości szampon na łupież pstry? Przedstawimy to Państwu w poniższym artykule.
Sprawdź dobre szampony na łupież pstry: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/szampony-na-lupiez-pstry/
Szampon na łupież pstry – najważniejsze informacje
Najczęściej dobrej jakości szampony na łupież pstry bez recepty mają w sobie ekstrakty i minimalną ilość elementów syntetycznych. Ich połączenie powoduje, że łatwiejsza jest eliminacja łupieżu, świądu oraz nadmiaru oleju. Dzięki temu możliwe jest również łagodzenie stanów zapalnych oraz podrażnień. Szampon na łupież pstry wyprodukowany z naturalnych składników aktywnych to gwarancja, że objawy choroby zostaną złagodzone, a schorzenie nie powróci w najbliższym czasie. Naturalne składniki aktywne w szamponach na łupież pstry mają o kilka razy bardziej wydajne działanie aniżeli szampony, które oparte są wyłącznie na składnikach syntetycznego pochodzenia. Dobrej jakości szampon powinien posiadać możliwość kontrolowania nadmiernych ilości tłuszczu oraz potu, a jednocześnie naprawiać i goić wszelkie wrażliwe miejsca na skórze. Oprócz tego powinien zawierać choć jeden składnik o działaniu przeciwgrzybiczym. Popularne środki tego rodzaju używają składnika jakim jest laurylosiarczan sodu bądź pirytionian cynku. Te składniki mogą u niektórych pacjentów powodować szereg skutków ubocznych, jak na przykład przyspieszenie starzenia się skóry, hamowanie wzrostu pęcherzyków i reakcje alergiczne, dlatego też tego rodzaju specyfików należy się wystrzegać.
Składniki, które powinien zawierać dobrej jakości szampon na łupież pstry
Dobrej jakości szampon na łupież pstry powinien zawierać całą gamę składników. Najlepiej, gdy w większości są to produkty pochodzenia naturalnego. Wówczas mamy pewność, że jego stosowanie szybko zapewni nam na powrót zdrową i piękną skórę. Oto składniki, które powinien mieć dobry szampon na łupież pstry:
- witamina E (naturalna),
- glinka biała z mikroelementami takimi jak magnez, żelazo, potas, sód, krzem, wapń,
- sok z liści aloesu, który ma silne działanie antyoksydacyjne, antyseptyczne i odżywiające
Powyższe składniki mają silne działanie antybakteryjne oraz odżywcze.
Podsumowanie
Wybierając szampon na łupież pstry należy mieć na uwadze, aby składał się on z jak największej ilości składników pochodzenia naturalnego. Wówczas terapia, jeśli zastosujesz ją regularnie, będzie szybka i sprawna.