Ćwiczenia na biust – poradnik

poradnik cwiczen na biust

Biust to to miejsce na ciele przedstawicielek płci pięknej, o które w jak najlepszy sposób pragnie dbać każda z nich. Pięknie wyglądający, dobrze zbudowany oraz jędrny biust to pragnienie, które dla większości pań wydaje się niemożliwe do zrealizowania. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Ćwiczenia na biust – to możliwe? Tak!

Wzmocnić kształty oraz jędrność swojego biustu można wykonując ćwiczenia na biust, które na zachodzie są już od wielu lat bardzo dobrze znane. Codziennie wykonywane ćwiczenia na biust doskonale wpłyną na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej oraz ujędrnienie i uniesienie tej partii ciała. Ćwiczenia na powiększenie biustu mogą przynieść niesamowite efekty!

Co przed ćwiczeniami?

Zanim przystąpimy do wykonywania ćwiczeń, należy przeprowadzić niezbędną rozgrzewkę. Ćwiczenia na biust mogą poprzedzać takie czynności jak krążenie ramion, pajacyki, bieg w miejscu czy podskoki. Warto sięgnąć po sprawdzone kremy: https://pieknepiersi.net.pl/top-5-na-krem-powiekszajacy-do-biustu/

Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać na biust?

Ćwiczeń, które z powodzeniem można wykonywać w domu jest cała masa. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu ćwiczenia na podniesienie biustu, które dają najlepsze efekty:

  • ćwiczenie numer jeden: do jego wykonania potrzebne jest użycie hantli. W przypadku gdy nie mamy hantli, można użyć półlitrowych bądź litrowych butli napełnionych wodą. Ćwiczenie rozpoczynamy od tego, że stajemy w lekkim rozkroku. W obu rękach trzymamy hantle. Następnie złączamy łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej – wewnętrzną stroną przedramion ku górze. Ręce muszą być zgięte pod kątem prostym. Następnie rozłączamy ręce otwierając je w sposób, jakbyśmy otwierali książkę tak, by ręce znalazły się po dwóch stronach naszego ciała. Odwodząc ramiona na boki wypinamy klatkę piersiową do przodu. Wykonujemy piętnaście powtórzeń;
  • ćwiczenie numer dwa: do jego wykonywania również potrzebne są hantle bądź butelki. Kładziemy się na plecach i uginamy lekko nogi w kolanach. Łączymy ze sobą łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Wykonujemy ruch otwierający i zamykający jednocześnie odwodząc ramiona w stronę podłogi. Takie ćwiczenia na ujędrnienie biustu wykonujemy piętnaście razy;
  • ćwiczenie numer trzy: zachowujemy leżącą pozycję uzyskaną w poprzednim ćwiczeniu. Łączymy hantelki oraz wyciągamy ramiona przed siebie na wysokość głowy. Łokcie muszą być lekko ugięte. Potem rozkładamy ramiona szeroko na boki po czym powracamy do pierwotnej pozycji. Należy dbać o to, aby ruchy rąk były precyzyjne. Nie wolno ich opuszczać zbyt nisko ani podnosić za wysoko. Łokcie muszą być ugięte przez cały czas wykonywania tego ćwiczenia na ujędrnienie biustu;
  • ćwiczenie numer cztery: są to pompki w klęku. Rozstawiamy ręce na szerokości barków, a palce kierujemy do przodu. Opieramy kolana na podłodze. Utrzymujemy ciało w jednej linii. Powoli opuszczamy się uginając łokcie, robiąc przy tym wdech do momentu aż klatka piersiowa znajdowała się będzie między naszymi dłońmi. Następnie powracamy do poprzedniej pozycji poprzez prostowanie łokci – robimy przy tym wydech. Robimy tyle pompek, ile damy radę. Wykonując tego rodzaju ćwiczenia na ujędrnienie biustu należy mieć na uwadze, aby nie wyginać tułowia.

Czy same ćwiczenia wystarczą?

I tak i nie. Warto pamiętać o tym, żeby oprócz ćwiczeń zastosować dodatkowo specjalne kosmetyki np. marki Frashe.pl. Wtedy zastosowana terapia będzie jeszcze bardziej efektowna, a jej skutki widoczne będą znacznie szybciej. Należy też mieć na uwadze to, aby zakupiony krem posiadał maksymalnie dużą liczbę składników pochodzenia naturalnego o aktywnym działaniu.

Podsumowanie

Aby posiadać piękny i jędrny biust należy łączyć wykonywanie powyżej opisanych ćwiczeń ze stosowaniem odpowiednich kremów. Wtedy na pewno w krótkim czasie zyskamy piękny i kształtny biust. Ćwiczenia na jędrność biustu to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz