Czym jest reduktor?

instalacja lpg

Nie ma w Unii Europejskiej drugiego kraju, w którym instalacje LPG są tak często spotykane w samochodach osobowych, jak w Polsce. Polacy królują w zużyciu gazu, a także w ilości aut wyposażonych w system LPG, który składa się z naprawdę wielu elementów dbających o odpowiednią pracę jednostki napędowej na gazie. Jednym z nich jest reduktor. Jaki wybrać, czym on jest i jak dokładnie działa?

Jaki reduktor wybrać?

Wybranie odpowiedniego reduktora ma ogromny wpływ na prawidłową pracę jednostki napędowej, przez co nie warto tutaj oszczędzać i znacznie lepiej jest postawić na dobry komponent, taki jak reduktor Shark. Jest to nowoczesny reduktor pasujący do wielu samochodów, dzięki swojej unikalnej konstrukcji.

Chcąc znaleźć reduktor Shark naszym wyborem może być udanie się na stronę, którą prowadzi producent instalacji LPG. Mowa tu o firmie Alex LPG, która jest polskim producentem takich systemów i oferuje nowoczesne instalacje, z których korzysta się nie tylko nad Wisłą, ale też w innych miejscach świata, gdzie gaz jest również dosyć popularnym paliwem.

Czym jest i jak działa reduktor?

Reduktor to jeden z kilku komponentów, który tworzy każdą instalację gazową. Wymienając je po kolei należy powiedzieć o butli, filtrze gazu, właśnie reduktorze, a także wtryskiwaczach. Ponadto używa się elementów elektronicznych takich jak sterownik oraz centrala, która służy do sprawdzania poziomu gazu w zbiorniku oraz do zmieniana wykorzystywanego paliwa pomiędzy benzyną oraz gazem. Sam reduktor w całej instalacji jest zamontowany po drodze gazu do wtryskiwaczy.

Zadanie reduktora jest naprawdę ważne. Gaz to paliwo, na które duży wpływ ma temperatura zmieniająca jego ciśnienie. Tymczasem reduktor zajmuje się właśnie redukcją ciśnienia gazu, który ma trafić do silnika tak, by to było odpowiednio i zapewniało efektywną pracę silnika na gazie. Dobry reduktor pozwala na jazdę na gazie w naprawdę różnych warunkach pogodowych, od ekstremalnych mrozów po upały.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz