Szukamy pracy – sprawdź, jak się do tego przygotować

profil społecznościowy

Aby znaleźć wymarzoną pracę należy się do tego odpowiednio przygotować. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę i jakie cele sobie postawić, aby z sukcesem zdobyć oczekiwane stanowisko? Podpowiadamy.

Przygotuj atrakcyjne CV

Przed przystąpieniem do szukania pracy warto odświeżyć stare, zapewne już mocno nieaktualne CV. Nawet jeśli pozycje w Twoim życiorysie są poprawne to warto przyjrzeć się temu jak graficznie prezentuje się taka strona. Czy odpowiada to współczesnym standardom i potrzebom pracodawców? Zmiana szaty graficznej nie jest wcale trudna. W internecie można znaleźć wiele przykładów oraz szablonów z których można czerpać bardzo konkretne inspiracje. Powinno nam zależeć na tym, aby dostosować wygląd CV do własnego charakteru oraz potencjalnego stanowiska.

Pokaż się od jak najlepszej strony w internecie

Praktycznie każdy posiada profil społecznościowy w internecie na portalach typu Facebook lub Linkedin. Warto mieć świadomość tego, że współczesny pracodawca przywiązuje dużą wagę do tego, aby dowiedzieć się jak najwięcej o kandydacie, ponieważ samo CV nie powie mu dużo o charakterze osoby i jej zainteresowaniach, pasjach i dodatkowych umiejętnościach. W tym celu może po prostu przeszukać internet. Warto więc już na początek zadbać o to, aby jawić się w internecie w sposób profesjonalny – zwykłe zdjęcie oraz schludnie wypełniony profil w serwisie społecznościowym może już coś nieco powiedzieć o danej osobie. Ciekawe hobby lub pasja, którą dzielimy się w internecie może także mieć znaczenie w dłuższej perspektywie czasu i pokazuje, że jesteśmy osobą z charakterem i określonymi zainteresowaniami.

Przedsiębiorstwa, które przywiązują wagę do swojego wizerunku zwracają także uwagę na to jak ich pracownicy są postrzegani w internecie. Można więc oczekiwać, że sam pracodawca poprosi o link do profilu na popularnym profilu społecznościowym. Budując więc już od dłuższego czasu swój personal branding w internecie można to robić z realną korzyścią dla samego siebie.

Poszerz wiedzę przez kursy

W obecnych czasach z łatwością można trafić na różnego rodzaju darmowe i płatne kursy, które w większym lub mniejszym stopniu pozwolą zdobyć konkretne umiejętności. Duża ilość certyfikatów pozwoli pracodawcy sądzić, że ta osoba ma chęć do nieustannego poszerzania własnej wiedzy, więc może być dobrym nabytkiem dla rozwoju przedsiębiorstwa. Nie ma tak naprawdę dużego znaczenia to jakiego rodzaju są to kursy i czy są one związane jednoznacznie ze stanowiskiem do którego aplikujemy. Dużo bardziej liczy się chęć i motywacja do zwiększania własnych umiejętności. W dobie szerokiej oferty kursów internetowych łatwo jest znaleźć nawet całkiem nietypowe szkolenia, które mogą zostać docenione przez rekruterów, ponieważ taki kandydat do pracy wyróżnia się z tłumu posiadając unikatową wiedzę.

Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną

Warto dużo wcześniej zaplanować to jak będzie wyglądała nasza rozmowa o pracę. Można na przykład rozpisać na kartce potencjalne pytania, które mogą paść z ust rekrutera i przygotować rzeczowe odpowiedzi. Przykładowo słabe i mocne strony oraz właściwa argumentacja pozwoli uniknąć niezręcznej ciszy w momencie w którym padnie niespodziewane pytanie. Nie dać się zaskoczyć w trakcie początkowych chwil konwersacji jest wręcz na wagę złota. Można tego też uniknąć przygotowując się i poznając historię firmy, jej produkty oraz cele rozwojowe. Pracodawca z pewnością doceni to, że kandydat poświęcił swój cenny czas na to, aby dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu w którym chciałby pracować. Niezbędna będzie także wiedza o średnich zarobkach na konkretnym stanowisku, ponieważ z pewnością może paść pytanie związane z oczekiwanym wynagrodzeniem.

Schludny ubiór to podstawa. Mimo tego, że wiele firm otwarcie mówi o tym, że na rozmowę o pracę można przyjść ubranym swobodnie, to nie można przesadzić w drugą stronę. Elegancki, sportowy garnitur z koszulą dla mężczyzn albo klasyczna spódnica dla kobiet to doskonały wybór jeśli nie mamy pewności co na siebie założyć.

O tym jak szukać pracy w stolicy można przeczytać w tym artykule: https://pultusk24.pl/artykul/jak-skutecznie-znalezc/1232048.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz