Oczyszczacz powietrza z lampą UV-C LED – dla kogo?

zdrowe powietrze

Smog stanowi niemałe zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Naukowcy są zgodni co do tego, że długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń pochodzących ze smogu może skracać życie. Smog unosi się nie tylko na zewnątrz przedostaje się do pomieszczeń i wsiąka w glebę. Ten rok nie jest dla nas łaskawy i najprawdopodobniej sezon smogowy będzie jeszcze cięższy. Nie jesteśmy jednak całkowicie bezbronni wobec pyłów pochodzących ze smogu, wykorzystując we własnym domu oczyszczacz powietrza z jonizacją.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją

Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach, od pomieszczeń użytku domowego po pomieszczenia biurowe. Oczyszczacze, które wykorzystują do swojego działania różne metody filtracji będą najskuteczniejsze. Urządzenie zasysa powietrze w danym pomieszczeniu, następnie w jego wnętrzu powietrze przechodzi przez kilka filtrów, a także jeśli jest to oczyszczacz powietrza z jonizacją, przez generator jonów. Tak przefiltrowane i jonizowane powietrze zostaje z powrotem wtłoczone do pomieszczenia. Filtracja, która jest wieloetapowa tak jak w przypadku VESTFROST VP-A1S70WH, pozwala na wyeliminowanie z powietrza frakcji pyłów, ale również alergenów, wirusów i bakterii czy zarodników pleśni i grzybów.

VESTFROST VP-A1S70WH- oczyszczacz powietrza z jonizacją i lampą UV-C LED

Vestfrost to duński producent elektroniki użytkowej, a od niedawna także oczyszczaczy do powietrza. Urządzenia duńskiego producenta charakteryzuje nie tylko duża skuteczność ale także lampa UV-C LED jako ta która stanowi element procesu filtracji.

Dla jakiego użytkownika jest oczyszczacz powietrza z lampą UV-C LED?

Zarówno VESTFROST VP-A1S70WH, jak dwa pozostałe urządzenia tego producenta zostały wyposażone w lampę UV-C LED, ten element urządzenia oczywiście wzmacnia proces eliminacji zanieczyszczeń. Modele z lampą są szczególnie polecane, kiedy zależy nam na eliminowaniu wirusów i bakterii, ponieważ światło ultrafioletowe szczególnie z długością wiązki C, które dobrze radzi sobie właśnie z eliminacją wirusów i bakterii, wnikając w ich DNA i zmieniając je w ten sposób, że stają się one nieszkodliwe. Cały proces zachodzi we wnętrzu, dzięki czemu nie musimy martwić się o szkodliwe dla człowieka działanie światła ultrafioletowego.

Czym kierować się przy wyborze modelu do domu czy biura?

Urządzeń do sterylizacji powietrza jest na rynku polskim bardzo dużo, dlatego też wybór nie jest prosty. Warto kierować się kilkoma wskazówkami podczas zakupów:

  • po pierwsze powierzchnia oczyszczania i wydajność- należy dopasować ją do powierzchni pomieszczenia w którym będzie pracować,

  • po drugie głośność pracy- jeśli urządzenie można wprowadzić w tryb cichy, jak model VESTFROST VP-A1S70WH, jego praca nie będzie przeszkadzać w codziennych czynnościach

  • po trzecie wnętrze oczyszczacza- oczyszczacz powietrza z jonizacją to najlepszy wybór do niemal każdej przestrzeni, poza jonizacją powietrza urządzenie powinno filtrować powietrze wieloetapowo.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz