Przyczyny i leczenie zaburzeń wzwodu

zaburzenia wzwodu jak leczyc

Zaburzenia wzwodu to problem, który wbrew powszechnemu przekonaniu dotyka również młodych mężczyzn. Problemy z erekcją mogą stanowić objawy choroby. Z tego względu nie należy ich bagatelizować. Jakie są przyczyny i metody leczenia zaburzeń wzwodu?

Kto leczy zaburzenia wzwodu?

Zaburzenia wzwodu to problemy zarówno z utrzymaniem, jak i z uzyskaniem erekcji. Bardzo często zaburzenia te prowadzą do obniżenia samopoczucia. Mogą też być objawem towarzyszącym niektórym chorobom. Z tego względu wiele osób decyduje się na leczenie zaburzeń wzwodu u specjalisty.

Problemy z erekcją można zgłosić lekarzowi pierwszego kontaktu. Może on skierować pacjenta do urologa, androloga lub seksuologa. Androlog specjalizuje się w chorobach męskiego układu rozrodczego. Specjalista zajmuje się m.in. leczeniem erekcji i wykonywaniem wazektomii i leczeniem bezpłodności.

Jakie są przyczyny zaburzeń wzwodu?

Wśród przyczyn zaburzeń wzwodu wymienia się m.in. uszkodzenia somatyczne, niezdrowy tryb życia i zaburzenia hormonalne. Problemy z erekcją mogą być również spowodowane czynnikami psychogennymi jak np. nerwica.

Niestety zdarza się również, że zaburzenia wzwodu powodują choroby. Należą do nich m.in. miażdżyca, cukrzyca, niewydolność wątroby lub nerek oraz choroby związane z funkcjonowaniem tarczycy.

Jak wygląda leczenie zaburzeń wzwodu?

W leczeniu problemów z erekcją często skuteczne okazują się środki farmakologiczne. W przypadku, gdy zaburzenia wzwodu wynikają z czynników psychogennych, konieczna może okazać się psychoterapia.

Niektóre placówki w Polsce oferują nowoczesne terapie zaburzeń wzwodu. Przykładem jest leczenie erekcji falą uderzeniową w Krakowie. Wpływa ono m.in. na lepsze ukrwienie. W szczególnych przypadkach lekarz może zdecydować się na wykonanie operacji lub wszczepienie protezy. Operacja zazwyczaj polega na usunięciu stulejki lub skrzywień.

Utrzymujące się problemy z erekcją zawsze należy skonsultować z lekarzem. Może to pomóc uniknąć rozwoju innej, związanej z zaburzeniem choroby.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz