Wewnątrzuszne aparaty słuchowe – dla kogo są przeznaczone?

aparaty sluchowe

Aparaty słuchowe z coraz większym powodzeniem wykorzystywane są przy radzeniu sobie z niedosłuchem. Zdecydowana większość z nich jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb pacjentów, którzy niezależnie od płci, wieku czy stopnia problemu z narządem słuchu są zmuszeni do korzystania z takich urządzeń. Aparaty te wykorzystują obecnie nowoczesne technologie, które w znaczący sposób wpływają na zwiększenie komfortu codziennego życia. Dla kogo przeznaczone są wewnątrzuszne aparaty słuchowe? Podpowiadamy.

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe — dla kogo są przeznaczone?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe zaliczają się do grupy urządzeń, które są w stanie zmieścić się w całości wewnątrz małżowiny usznej. Aby zapewnić komfort użytkowania, przed wybraniem odpowiedniego modelu aparatu wykonywany jest wycisk z ucha specjalną masą. Zabieg taki ma umożliwić wykonanie jak najdokładniejszego modelu aparatu. Urządzenia te różnią się także miejscem w małżowinie, w którym finalnie są przytwierdzane. Na rynku aparatów słuchowych istnieją bowiem modele pełne, półpełne oraz kanałowe. Kolejnym wyznacznikiem jest przeznaczenie urządzeń. Aparaty wewnątrzuszne mogą bowiem zostać wykorzystane zarówno w przypadku mniejszych, jak i poważniejszych uszkodzeń narządu słuchu.

Tego typu aparaty słuchowe łączą w sobie wiele zalet. Przede wszystkim cechują się wysokim komfortem noszenia, który wynika z indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Każde ucho jest minimalnie inne, dlatego tak ważne jest poprawne przeprowadzenie procedury wycisku. Niezwykle istotne są również względy estetyczne. Przez wiele lat urządzenia, jakimi są aparaty słuchowe, wprawiały ich użytkowników w kompleksy. Postępująca technologia umożliwiła jednak umieszczanie ich w miejscach niemalże niewidocznych.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/aparaty-sluchowe-dla-dzieci-po-jakim-ubytku-sluchu-je-stosowac

W jaki sposób działają aparaty słuchowe wewnątrzuszne?

Aparaty słuchowe są małymi i nieskomplikowanymi urządzeniami, które umieszcza się na ścianie małżowiny usznej bądź nieco głębiej. Ich działanie polega na wzmacnianiu dźwięków, które dochodzą z otoczenia. Dzięki wyposażeniu ich w mikrofon, procesor oraz głośnik, pacjent jest w stanie słyszeć naprawdę wyraźnie. Pierwszy z elementów zbiera wszelkie sygnały dźwiękowe, które następnie przekazywane są do procesora. On z kolei wzmacnia dźwięki i przetwarza je w sygnały elektryczne. Finalnie głośnik przekazuje je do ucha pacjenta. Ciekawym elementem jest także wyciszanie hałasów z zewnątrz. Na stronie https://akademiaslyszenia.pl/ można znaleźć wiele modeli, które z pewnością będą dobrze dopasowane do każdego użytkownika.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz