Przywitaj wiosnę z energią i kompletem witamin!

witaminy

Początek wiosny to trudny okres dla wielu z nas. Słońce wciąż oszczędnie rozdaje swoje dobra, w sklepach królują jeszcze zeszłoroczne warzywa, a zmiana czasu zabiera nam godzinę cennego snu. Jak przetrwać ten czas i zapewnić sobie energię i dobre samopoczucie?

Na dobry początek dnia

Nie ma lepszego sposobu na wiosenne obudzenie niż pyszny koktajl wyciskany z owoców i warzyw. To bomba witaminowa i skoncentrowana naturalna dawka wzmocnienia, która zapewni witalność Tobie i Twojej rodzinie na wiele godzin. Jabłka, gruszki, marchew, zioła, zielone warzywa liściaste – korzystaj z tego, co znajdziesz na półkach warzywniaka, a po tak energetyzującym poranku z pewnością poczujesz motywację do zdrowego odżywiania przez cały dzień. Pamiętaj, aby do diety włączyć kiszonki, zielone warzywa i kiełki. To właśnie te składniki pozwalają nam co roku obudzić się do życia i poczuć wiosnę.

Cudowna równowaga

Wszyscy wiemy, jak ważna dla naszego samopoczucia jest zbilansowana dieta i właściwy styl życia. Jedzmy często i mało, unikajmy smażenia i spożywajmy 5 porcji warzyw dziennie. Ale pamiętajmy też, że czasem możemy sobie pofolgować – dla poprawienia nastroju. Kiedy czujemy, że potrzebujemy czekolady, nie odmawiajmy jej sobie. Podobnie postępujmy z treningami. Ruch to zdrowie, ale jeśli ciało mówi nam, że potrzebuje odpoczynku, zostańmy w domu albo usiądźmy na ławce w parku. Zachowajmy równowagę!

100% zapotrzebowania na niezbędne witaminy

Doskonałym uzupełnieniem odpowiedniego stylu życia i zdrowej diety będzie multiwitaminowy suplement diety Plusssz w postaci orzeźwiającego napoju. Jedna tabletka zawiera 100% dziennych referencyjnych wartości spożycia zawartych w niej witamin, zalecanych dla osoby dorosłej. Z szerokiej gamy suplementów diety Plusssz wybierz taki, który najlepiej odpowiada twoim indywidualnym potrzebom. Na przykład Plusssz 100% Multiwitamina + Magnez zawiera magnez, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego, a Plusssz 100% Multiwitamina + Potas dostarczy ci potas, który wspiera funkcjonowanie układu nerwowego, mięśni i pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Plusssz 100% Multiwitamina Kobieta Complex oprócz 10 najważniejszych witamin zawiera ekstrakt ze skrzypu polnego, który wspiera włosy, skórę i paznokcie, oraz cynk, który pomaga w prawidłowym funkcjonowanie układu odpornościowego, a Plusssz 100% Multiwitamina Mężczyzna Complex został wzbogacony o żeń-szeń zwiększający zdolność organizmu do wysiłku fizycznego i umysłowego czy ostrokrzew paragwajski wspierający organizm w momentach znużenia.

Dla dzieci Plusssz przygotował suplement diety w postaci tabletek musujących Plusssz Junior Multiwitamina Complex o smaku tropikalnym, których skład został dopasowany do potrzeb maluchów powyżej 3. roku życia. Ale mogą z niego skorzystać również dorośli. Jedna tabletka rozpuszczona w szklance chłodnej wody zapewnia kompleks 10 najważniejszych witamin, m.in. kwas foliowy i niacynę (wit. B3), które pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, kwas pantotenowy (wit. B5), który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a także ryboflawinę (wit. B2), która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Wszystkie preparaty z serii multiwitaminowej Plusssz są bez dodatku cukru, a swój pyszny orzeźwiający smak zawdzięczają sokom owocowym w proszku.

Rozpieszczaj się

Po zmianie czasu z zimowego na letni często nie możemy dojść do siebie. Wsłuchaj się w potrzeby swojego organizmu i pozwól sobie na drzemkę w ciągu dnia. Nie miej poczucia winy – to normalne, twoje ciało musi się przestawić. Nie kładź się spać zbyt późno, ale też nie za wcześnie. Stopniowo przesuwaj pory kładzenia się i wstawania, np. codziennie o 15 minut. W tym okresie pozwól sobie na lenistwo i nie bierz na siebie zbyt dużej ilości obowiązków. Kiedy słońce zawita u nas na dobre, zyskasz zdwojoną energię, aby wszystko nadrobić!

Przeczytaj również

Dodaj komentarz