Wydajne zmywarki gastronomiczne tunelowe – jak działają i gdzie są stosowane?

Wydajne zmywarki gastronomiczne tunelowe – jak działają i gdzie są stosowane?

Zmywarki w gastronomii to obecnie powszechnie używane urządzenia. Wśród nich znajdują się również zmywarki tunelowe. Jak działają zmywarki gastronomiczne tunelowe i gdzie używane są one najczęściej?

Zmywanie naczyń w gastronomii

W lokalach gastronomicznych zmywanie naczyń jest czynnością prowadzoną tak często jak przyrządzanie posiłków. Obecnie coraz częściej zamiast zmywania ręcznego stosuje się zmywarki gastronomiczne.

Zmywarka gastronomiczna jest rodzajem urządzenia, które przeznaczone jest do wydajnego zmywania naczyń. Za jej pomocą można w krótkim czasie zmyć dużą ilość naczyń różnych typów, aby od razu po umyciu były one gotowe do ponownego wykorzystania.

Wtedy, gdy liczy się szybkie i skuteczne zmywanie, konieczne jest wybranie zmywarki o wysokiej efektywności. Te wymagania spełniają zmywarki gastronomiczne tunelowe.

Jak działa zmywarka gastronomiczna tunelowa?

Urządzenia jak zmywarki gastronomiczne tunelowe mają budowę tunelową. Składają się one z kilku połączonych ze sobą modułów odpowiedzialnych za czyszczenie naczyń.

Zmywarki tego typu wstępnie oczyszczają naczynia, zmywają je, a następnie płuczą i suszą. Czynności te odbywają się w tunelu, przez który przejeżdża kosz transportowy przeznaczony do umieszczenia w nim naczyń.

Dzięki swojej tunelowej budowie do zmywarki tego typu można stale dokładać nowe kosze z naczyniami. Cykle zmywania są bardzo szybkie i trwają jedynie kilka minut, co powoduje, że zapewniają one bardzo wysoką wydajność w porównaniu ze standardowymi zmywarkami używanymi w gospodarstwach domowych.

Zmywarki tunelowe – gdzie stosowane są najczęściej?

Ze względu na swoje działanie zmywarki gastronomiczne tunelowe rekomendowane są przede wszystkim do lokali, gdzie należy stale zmywać naczynia.

Są one używane między innymi w dużych restauracjach, stołówkach oraz w placówkach żywienia zbiorowego. W tych lokalach zmywarki gastronomiczne tunelowe umożliwiają zmywanie naczyń na bieżąco, dlatego nie dochodzi wtedy do sytuacji, gdy brakuje czystej zastawy.

Gdzie można kupić zmywarki gastronomiczne tunelowe?

Nowoczesne zmywarki gastronomiczne tunelowe są obecnie oferowane w różnych sklepach sprzedających wyposażenie gastronomiczne. Można zakupić w nich sprzęt od wielu producentów wraz z kompleksową usługą doradztwa, transportu i montażu, a także wsparciem szkoleniowym i serwisowym dla klientów.

Zamówienia na gastronomiczne zmywarki tunelowe mogą być również składane w sklepach gastronomicznych funkcjonujących online. Można wtedy łatwo porównać oferty i wybrać korzystną propozycję pod kątem ceny.

HYBRYDA ALEKSANDRA GÓRALCZYK

https://hybryda-gastro.pl

TEL: 32 418-72-55

E-MAIL: biuro@hybryda-gastro.pl

NIP: 6312312497, REGON: 241677598

ul. Stanisława Kunickiego 14, 44-100 Gliwice

Przeczytaj również

Dodaj komentarz