Urządzamy salon – poznaj trendy w aranżacji salonu 2022

Urządzamy salon - poznaj trendy w aranżacji salonu 2022

Modny salon 2022 to przede wszystkim stawianie na funkcjonalność i komfort. Projektanci mocno przykładają się do tworzenia aranżacji bardzo spójnych, tworzących warunki sprzyjające relaksowi. Pokój dzienny ma być przede wszystkim zapraszający do tego, aby można było w nim odpocząć po długim dniu, stąd też ma temu pomóc przede wszystkim zieleń. Nie bez znaczenia pozostają także kolory ziemi w duecie z naturalnymi materiałami. Co jeszcze jest modne w tym roku? Podpowiadamy.

Moda w salonie 2022 – ma być wielofunkcyjnie

Salon ma być przede wszystkim wielofunkcyjny. Oznacza to, że powinien pełnić rolę zarówno przestrzeni reprezentacyjnej, jak również funkcjonalnej. Z powodzeniem powinniśmy więc móc ugościć w nim znajomych, ale także odpocząć czy też zjeść posiłek. Jak to zrobić? To proste – wystarczy podzielić go na strefy. Pomocne mają być nam w tym farby, ale także dekory. Wśród nich znalazło się miejsce dla dywanu czy też tapet.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli dysponujemy dużą przestrzenią są przepierzenia, które możemy zrobić z paneli ściennych. Lamele są niewątpliwym hitem aranżacyjnym ostatnich sezonów. Pokochali je zarówno projektanci wnętrz, jak i miłośnicy dobrego designu. Można powiedzieć, że są niewątpliwie wielofunkcyjne i strojne. Drewno jest materiałem szalenie modnym, więc znajdzie się dla niego miejsce w salonach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tych gdzie postawiono na sielską rustykalną czy też minimalizm w skandynawskim wydaniu. Wracając do tematu dekoracji z lameli – te mogą pojawić się na ścianach, ale równie dobrze ozdobić przestrzeń na suficie. Kombinacji i możliwości jest mnóstwo – wystarczy tylko puścić wodze fantazji i dać się podnieć aranżacyjnej wenie.

Salon 2022 ma być spersonalizowany

Oznacza to, że powinniśmy maksymalnie dopasować go do swoich preferencji. O ile modne wnętrza zawsze są w cenie, o tyle mają one przede wszystkim sprawiać, że przyjemnie będzie nam w nich spędzać czas. Takie działanie to przede wszystkim stawianie na wzory, motywy, kolory i różnej maści dekory skrojone na miarę naszych upodobań. Oczywiście warto dodać do nich kilka topowych akcentów, które utrzymują się w obecnych wnętrzarskich trendach, aby nadać przestrzeni nieco pazura i zacięcia zgodnego z najnowszymi trendami, niemniej powinno być to na tyle zrównoważone, że nie zaburzy naszego indywidualizmu. W końcu salon, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu i musimy czuć się w nim komfortowo.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz