Czym charakteryzuje się mieszanka gazonowa traw?

nasiona traw

Decydując się na założenie ogrodu jedną z pierwszych decyzji, którą trzeba podjąć jest wybór odpowiedniego rodzaju nasion trawy. Ilość opcji dostępnych na rynku jest tak duża, że zdecydowanie się na jedną może wydawać się czymś bardzo trudnym. W ostatnim czasie na popularności zyskują trawy gazonowe. Dlaczego tak wiele osób je wybiera?

Czym jest mieszanka gazonowa traw?

Mieszanka gazonowa to wyróżniający się wśród innych odmian rodzaj trawy. Cechuje ją wyjątkowa odporność na deptanie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się, jeśli trawnik ma być używany przede wszystkim do zabawy. Trawa gazonowa świetnie poradzi sobie z biegającymi dziećmi oraz piknikowaniem. Jest idealna dla osób, które cenią sobie estetyczny wygląd ogrodu, ale nie mają zbyt wiele czasu, który może zostać poświęcony na pielęgnacje trawnika. Niemal nie wymaga uwagi. Warto zainteresować się mieszanką gazonową również jeśli trawnik będzie służył głownie do chodzenia po nim.

Czym są mieszanki traw pastewnych?

Mieszanki traw pastewnych to jak sama nazwa wskazuje trawy, które nadają się między innymi do posadzenia na pastwisku. Oznacza to, że znajdują one zastosowanie w rolnictwie. Dobre trawy pastewne składają się z gatunków, które nadają się do spożywania przez zwierzęta i są dla nich całkowicie bezpieczne oraz zdrowe. Taki rodzaj traw jest też wytrzymały i odporny na częste wyrywanie. Innym możliwym zastosowaniem dla mieszanek traw pastewnych jest wytwarzanie siana. Są to zwykle trawy szybkorosnące.

Jaki rodzaj trawy wybrać?

Nie ma gatunku trawy, który idealnie sprawdzi się dla każdego. Najbardziej uniwersalnym wyborem jest mieszanka gazonowa. Kupujący powinien jednak przede wszystkim kierować się własnymi upodobaniami oraz wziąć pod uwagę jakie będzie główne zastosowanie trawnika. Liczy się przede wszystkim praktyczność. Inny rodzaj sprawdzi się w ogrodzie, inny w osiedlowym parku, a inny na pastwisku. Na szczęście duży wybór mieszanek traw dostępnych na rynku sprawia, że każdy może znaleźć taką, które idealnie spełnia jego wymagania.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz