Styl skandynawski – jak go wprowadzić do mieszkania?

salon

Styl skandynawski we wnętrzach to prawdziwy hit, który utrzymuje się na topie już od wielu lat. Te mijają, a skandynawskie zamiłowanie do minimalizmu i wszystkiego, co naturalne przybiera na sile i z sezonu na sezon zajmuje wysokie miejsce we wnętrzarskich trendach. Nie mogło go także zabraknąć w 2022 roku. Jak więc wprowadzić go do mieszkania? To bardzo proste.

​Styl skandynawski – kilka słów o minimalizmie w roli głównej

Styl skandynawski kocha wszystko, co naturalne i ciepłe w odbiorze. Nie ma w nim miejsca na przepych jak również kolory, które sprzyjają budowaniu atmosfery chaosu i niepokoju. W skandynawskim minimalizmie jest bardzo jasno i przytulnie. Pełno w nim beży, bieli, szarości, a także często złota. Wśród materiałów królują naturalne, takie jak drewno, kamień, len, bawełna czy też wełna. Miękkie poduchy otulają kanapę w salonie, która ustawiona jest w słonecznej strefie w towarzystwie kwiatów, dodatków i miękkiego koca. Skandynawskie wnętrze sprzyja budowaniu atmosfery relaksu. W nich po prostu chce się być.

Skandynawskie wnętrze jest jasne i przytulne

W skandynawskim mieszkaniu jest bardzo jasno. Bardzo dobrze jest postawić na tego rodzaju działania zwłaszcza w pomieszczeniach w których brakuje metrażu. Ciepłe, jasne kolory skutecznie optycznie je powiększą i sprawią, że nie będziemy czuć się przytłoczeni. Z powodzeniem odnajdą się w nim także kolory ziemi, a wśród nich zieleń, zwłaszcza w bardzo modnym odcieniu butelkowym. Skandynawskie wnętrza kochają także beże i szarości, jak również różne odcienie brązu. Mogą one pojawić się w towarzystwie złota, które nada pomieszczeniu elegancji i ciepła.

Meble w skandynawskim wnętrzu

Skandynawskie wnętrze pełne jest mebli w których stawia się na prostą formę. Na próżno w nim szukać niepotrzebnych zdobień i obłych kształtów. Forma jest maksymalnie klasyczna, bez zbędnych zdobień. Kluczem do sukcesu jest minimalizm, który mimo wszystko nie jest nudny. Broni się swoją prostą linią, ale też np. ciekawymi nóżkami przy kanapie czy komodzie. Takie rozwiązania nie tylko wyglądają designersko, ale także pozwalają na to, aby można było swobodnie utrzymać mieszkanie w czystości. Pod meblami nie osadza się kurz, co jest szczególnie ważne dla alergików.

Stawiając na skandynawskie rozwiązania we wnętrzach warto wiedzieć, że z ich pomocą stworzymy przestrzeń zarówno funkcjonalną, jak i elegancką oraz przytulną.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz