Ślusarz – fachowiec nie do zastąpienia!

Ślusarz – fachowiec nie do zastąpienia!

Są zawody, których zastąpienie jest właściwie nie możliwe, a wszelkie podejmowane próby samodzielnego usunięcia usterek, zazwyczaj kończą się fiaskiem. Takim zawodem jest z całą pewnością ślusarz. Samodzielne otwarcie drzwi bez klucza, czy dorobienie kluczy jest praktycznie niemożliwe. Czym zajmuje się firma ślusarska i kiedy warto skorzystać z jej usług?

Dorabianie kluczy

Jedną z podstawowych usług oferowanych przez firmę ślusarską jest dorabianie kluczy, przy czym mało kto wie, że możliwe jest również dorobienie kluczy bez klucza! W takiej sytuacji ślusarz ręcznie wykonuje klucz na podstawie zamka. Jest to oczywiście droższa usługa, ale w wielu przypadkach bardzo opłacalna. Klucze na podstawie zamków zazwyczaj dorabia się do sejfów, szaf pancernych, mebli, czy zabytkowych przedmiotów. Dotyczy to sytuacji, w której nie mamy dostępu do oryginalnego klucza. Oczywiście można również dorobić klucze do zwykłego zamku w samochodzie, czy mieszkaniu, jeśli doszło do utraty kluczy, ale w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jest po prostu wymienić zamki. Zazwyczaj jest to tańsze rozwiązanie, a na pewno bezpieczniejsze, gdyż mamy pewność, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do naszej nieruchomości lub pojazdu.

Awaria zamków

Firma ślusarska https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl zapewni również pomoc w przypadku awarii zamków. Fachowiec zapewni montaż zamków, wymianę zamków, a nawet ich konserwację. I nie ma znaczenia od czego jest zamek, ani jaki jest jego rodzaj. Profesjonalista poradzi sobie z każdym rodzajem zamku w: domu, firmie, szafie, garażu, czy sejfie. Dotyczy to zarówno zamków tradycyjnych, jak i elektronicznych: na kartę, szyfrowych, sterowanych za pomocą smartfonu itd. Warto skorzystać z pomocy, gdyż dzięki temu będziemy mieć pewność, że nowy zamek zamontowany jest prawidłowo, co zapewnia jego odpowiednie, bezawaryjne działanie przez wiele lat. W jakich sytuacjach warto zwrócić się po pomoc do firmy ślusarskiej?
• Uszkodzony zamek
• Złamany klucz w zamku
• Uszkodzony klucz
• Zablokowany zamek
• Wadliwe działanie zamka np. blokowanie się podczas przekręcania.

Wzmocnienie zabezpieczeń

Firma ślusarska pomoże również wybrać i zastosować odpowiednie zamki, które zapewnią najwyższy poziom ochrony. Doradzą, czy opłaca się w danej sytuacji zamontować system jednego klucza, czy też zamek elektroniczny i pomogą dobrać jego rodzaj do indywidualnych potrzeb. Określą również, które drzwi wymagają zastosowanie lepszej jakości zamków lub zamków dodatkowych np. nawierzchniowych. Innymi słowy, pomogą dobrać rodzaj i ilość zamków tak, aby własność była dobrze chroniona, a użytkowanie zamków było komfortowe i dopasowane do potrzeb.

Awaryjne otwieranie zamków

Awaryjne otwieranie drzwi od samochodu lub mieszkania to kolejna usługą, którą zajmie się dobra firma ślusarska. Polega to na otwarciu zamka bez kluczy, czyli na kontrolowanym włamaniu. Fachowiec wykorzystuje do tego odpowiednie narzędzia do tzw. lock pickingu, na których posiadanie ma odpowiednią licencję. Awaryjne otwieranie zamków przydaje się, gdy dojdzie do utraty kluczy, zatrzaśniecie kluczy w pomieszczeniu lub pojeździe, a także, gdy dojdzie do zablokowania zamków, co uniemożliwia ich otwarcie. Co ważne, usługa dostępna jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu, a żeby z niej skorzystać wystarczy jeden telefon do firmy ślusarskiej, a specjalista szybko pojawi się w umówionym miejscu i rozwiąże problem.

 

Przeczytaj również

Dodaj komentarz