Pogotowie dachowe – co wchodzi w zakres jego usług?

naprawa dachow

Dach jest integralna częścią każdego domu. Jego wygląd nie tylko dopełnia wizualny stan domu, ale przede wszystkim chroni domowników przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jednak każdy dach czasem wymaga naprawy. Powodów usterek jest wiele. Kiedy warto wezwać pogotowanie dachowe?

Dlaczego dach się psuje?

Poszycia dachowe, z biegiem czasu ulegają zepsuciu. Wynika to z wielu czynników. Mogą to być błędy przy konstrukcji i budowanie dachu. Dach przez lata jest wystawiany na działanie warunków atmosferycznych. Promieniowanie UV, zalegający na dachu śnieg, a także wichury czy ulewy, mogą sprawić, że pokrycia zaczynają tracić swoje właściwości i ulegają przeróżnym deformacjom. Wraz z upływem czasu pokrycia dachowe ulegają rozszczelnieniu prowadząc do powstawania przecieków. Wówczas pogotowie dachowe w Warszawie będzie konieczne dla naprawy powstałych usterek. Zerwany czy przeciekający dach to problem, z którym pogotowie dachowe da sobie radę bez problemu.

Czym zajmuje się pogotowie dachowe?

Każdy dach z czasem wymaga naprawy. Wówczas profesjonalne usługi dekarskie są nieocenione. Pogotowie dachowe pomaga w nagłych sytuacjach, gdy podczas wichury dach zostanie zerwany. Może również pomóc, gdy dach przecieka w wyniku zalegającego na nim śniegu. Jednak pogotowie dachowe to nie tylko doraźna pomoc. To także planowane remonty poszycia dachowego, które na skutek wieku zaczyna się rozszczelniać. Specjaliści przeprowadzą ogląd dachu i sprawdzą, jakie elementy w nim są do wymiany. Oszacują ile potrwa naprawa i jaki będzie jej koszt. Diagnoza problemu pozwala dobrać odpowiednią metodą naprawy. Pogotowie dachowe inaczej podchodzi do naprawy dachu po nawałnicy, a inaczej gdy dach został położony przez niekompetentną ekipę budowlaną. Pogotowie dachowe pomaga w przypadku naprawy dachów płaskich, skośnych, pokrytych gontem dachowym czy blachodachówką.

Usługi dekarskie są cenione przez właścicieli domów jednorodzinnych. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się problem z dachem i trzeba będzie go naprawić lub położyć od nowa.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz