Jakie są zalety posiadania retardera Telma?

retarder telma

Decydując się na prowadzenie samochodu ciężarowego, musimy brać pod uwagę fakt, że konieczne jest posiadanie wszystkich systemów zabezpieczających, zwiększających bezpieczeństwo na drodze. W przypadku pojazdów o tak dużej masie, a także poruszających się z dużą prędkością, sprawny system hamowania jest na wagę złota. Powinniśmy posiadać sprawny układ hamulcowy, jak również dodatkowy retarder Telma. Jakie są najważniejsze zalety, które wynikają z jego posiadania?

Poruszanie się sprawnym samochodem ciężarowym jest koniecznością, jeżeli chcemy uniknąć wypadku oraz nie mieć żadnych problemów na trasie. Warto zwrócić uwagę na to, że prowadzenie samochodu ciężarowego, który dodatkowo jest w pełni załadowany, a więc posiada bardzo dużą masę, zdecydowanie różni się od prowadzenia pojazdu osobowego czy nawet małego dostawczaka.

Dodatkowo musimy brać pod uwagę że na drodze mogą panować różne warunki atmosferyczne. Możemy mieć również do czynienia z dużymi wzniesieniami oraz bardzo dynamicznym zjazdami, które mogą powodować zwiększenie prędkości. Dysponowanie sprawnym systemem hamulcowym pozwoli uniknąć wypadków, może również uratować życie. Retarder Telma, który popularnie nazywany jest zwalniaczem, może przyczynić się do poprawy warunków jazdy, jest również dodatkiem, który wspomaga tradycyjne system hamulcowy.

Zobacz także: https://xtreem.pl/kiedy-warto-inwestowac-w-serwis-sachs/

Kiedy montuje się retarder Telma?

Retarder Telma jest dodatkowym systemem hamowania, który jest wykorzystywany, gdy dochodzi do znaczącego zwiększenia prędkości – na przykład w czasie zjazdu ze wzniesienia. Retarder montowany jest po to, aby wspomóc system hamowania, który może nie poradzić sobie w zatrzymaniem rozpędzonego pojazdu. Zapobieganie znaczącemu i niekontrolowanemu wzrostowi prędkości może ograniczyć ryzyko wypadku. Serwisem retarderów zajmuje się firma https://renz.pl/.

Jakie są zalety posiadania retardera Telma?

Posiadając retarder Telma, bez problemów zmniejszymy prędkość w trakcie jazdy. Nie trzeba wspominać, że umiejętne dopasowanie prędkości do warunków, które panują na drodze, znacząco ogranicza ryzyko wypadku, uszkodzenia pojazdu, uszkodzenia towaru, jak również utracie życia przez kierowcę, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Posiadając retarder będziemy mieli zapewniony o wiele większy komfort jazdy, będziemy pewni tego, że w sytuacji kryzysowej będziemy mogli skorzystać w narzędzia, które jest skuteczne i na pewno zadziała. Podstawą jest jednak regularny serwis. 

Przeczytaj również

Dodaj komentarz