Chipowanie silnika w pojeździe – co warto o nim wiedzieć?

chipowanie silnika

Moc oraz moment obrotowy to parametry samochodu osobowego, które są niezwykle istotne dla wielu kierowców. To właśnie one mają kluczowy wpływ na przyspieszenie samochodu w różnych sytuacjach. Wbrew powszechnemu przekonaniu można je na szczęście modyfikować nawet w dość cywilnych autach. Pozwala na to chipowanie silnika w pojeździe.

Co warto wiedzieć o chipowaniu silnika?

Jedna z ważniejszych informacji, o których trzeba pamiętać to fakt, iż chipowanie silnika w Rzeszowie jest modyfikacją, która sprawdzi się najlepiej w wypadku samochodów z silnikami wysokoprężnymi, a także benzynowymi, które zostały turbodoładowane. Obecność turbosprężarki pozwala bowiem na znacznie szersze modyfikacje pracy jednostki napędowej.

Kolejna ważna kwestia, o której warto wiedzieć w temacie, jakim jest chipowanie silnika w Rzeszowie to zalety, które ma ten proces. Nie ingeruje on w konstrukcję samochodu, układu napędowego, czy też poszczególnych komponentów jednostki napędowej. Polega on jedynie na modyfikacji oprogramowania, które steruje samym silnikiem.

Jak dokładnie przebiega chipowanie silnika?

Chiptuning nie jest możliwy, jeśli przed jego wykonaniem nie zostanie przeprowadzone dokładne badanie techniczne pojazdu. Obejmuje ono sprawdzenie stanu poszczególnych komponentów jednostki napędowej, a także układu hamulcowego. Ten musi być bowiem dostosowany do większej mocy, która bedzie obecna w aucie po chipowaniu silnika. Inne bardzo istotne badanie to sprawdzenie samochodu na hamowni. W ten sposób poznamy jego dokładną moc, a także moment obrotowy.

Gdy wszystkie badania zostaną wykonane, a pomiary spisane specjaliści mogą przejść do właściwego chiptuningu. Opiera sie on na modyfikacji sterownika silnika. Dostosowuje się rózne rzeczy takie jak ciśnienie doładowania, maksymalne obroty jednostki napędowej, dawka podawanego paliwa, czy też kąt wyprzedzenia zapłonu lub wtrysku. Rzeczy, które można zmieniać jest znacznie więcej. Wszystkie pozwolą na zwiększenie efektywności jednostki napędowej.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz