Papa samoprzylepna jest bardzo wdzięcznym materiałem. Jak jednak ją poprawnie zamontować?
Papa samoprzylepna – konstrukcja oraz charakterystyka
Papy są bardzo popularnym materiałem izolacyjnym, który jest szeroko wykorzystywany przy budowie domów z uwagi na swoją charakterystykę oraz niewielką cenę. Jak zaś ta sprawa wygląda w przypadku takiego produktu, jak papa samoprzylepna? Bardzo podobnie. Zacząć oczywiście należy od samej masy, która wykonywana jest w jednego z dwóch materiałów – asfaltu (bardzo często) lub smoły (trochę rzadziej). Jeżeli zaś chodzi o osnowę, która stanowi bardzo ważny punkt konstrukcji odpowiadający za utrzymywanie papy w odpowiednim kształcie, najczęstsze materiały wykorzystywane do jej tworzenia to włókno szklane i poliester. Kiedyś powszechnie używano również tektury, lecz te czasy już dawno minęły, co nie oznacza, iż na rynku nie jesteśmy w stanie dostać papy właśnie z takim rodzajem osłony.
Jak wygląda montaż papy samoprzylepnej? Spojler – bardzo łatwo
Montaż papy samoprzylepnej nie jest jakąś większa filozofią. Wskazuje zresztą na to sama nazwa tego produktu – jeżeli ma w swojej nazwie słowo „samoprzylepna” montaż nie może być zanadto skomplikowany. Jak jednak w dobry sposób położyć tego typu papę? Najpierw należy zamocować papę podkładową, która będzie stanowić bazową warstwę. Tylko wtedy będziemy mogli zamocować tę papę bez żadnej większej ingerencji mechanicznej. Jeżeli jednak będzie to inne podłoże, na przykład drewno, konieczne będzie dodatkowe przytwierdzenie mechaniczne, by dobrze zabezpieczyć papę. Mając jednak na uwadze fakt, jak popularne są ostatnio tzw. zielone dachy, a papa idealnie wpisuje się w tę filozofię, z pewnością nie będzie to większe wyrzeczenie. Papa jest do tego bowiem świetną bazą.
Papa samoprzylepna – gdzie najlepiej jest ją zakupić?
Kupno papy samoprzylepnej jest bardzo proste – najczęściej starczy nam udanie się do marketu budowlanego. Jeżeli jednak nie znajdziemy tam interesującego nas produktu, z pewnością natrafimy na niego w Internecie.