Maria Róża. Idealna ozdoba wiosennego stołu?

porcelana

Czy elegancka porcelana ozdobiona delikatną kwiatową kompozycją sprawdza się tylko jako idealna ozdoba wiosennego stołu? Jakie emocje mogłaby wywoływać, jeśli sięgalibyśmy po nią także w trakcie pozostałych pór roku? Dowiedzmy się więcej o kolekcji Rosenthal Maria Róża i mocy kwiatów, którymi została wzbogacona.

Maria Róża – połączenie klasyki z nowoczesnością

Mimo upływu lat serwis Biała Maria nie traci swojej popularności i wciąż inspiruje miłośników porcelany z różnych stron świata. Marka Rosenthal postanowiła jednak odświeżyć ten znany zestaw, dając odbiorcom szansę na odkrycie nowoczesnej odsłony porcelany. Zaprosiła do współpracy szwajcarską artystkę Regulę Stüdli. W jej życiu natura, a w szczególności kwiaty zawsze zajmowały ważne miejsce.

Pomysł ozdobienia klasycznego zestawu Biała Maria wzorem i w pewnym sensie naruszenia tej nieskazitelnej bieli porcelany okazał się dla artystki sporym wyzwaniem. Aby nowa wersja zestawu stała się równie ponadczasowa, postanowiła wykorzystać roślinę określaną mianem królowej kwiatów i mającą bogatą symbolikę. Różę połączyła ze stokrotką kojarzącą się z niewinnością, a całą kwiatową kompozycję wzbogaciła delikatnymi liśćmi.

Piękno kwiatów i liści oraz świeżość kolorów zostały w pełni wydobyte dopiero w kontakcie z elegancką porcelaną. Oglądając filiżanki Rosenthal Maria Róża i inne elementy wchodzące w skład tej kolekcji, można mieć wrażenie, jakby kwiatowa kompozycja została stworzona po to, żeby móc znaleźć się na porcelanie. A porcelana istnieje tylko dlatego, by na jej tle kwiaty mogły powoli się rozwijać i uczyć nas delikatności.

Kolekcja porcelany Maria Róża to zatem połączenie klasyki z nowoczesnością. Swoją formą nawiązuje do uwielbianego, nietracącego na wartości zestawu Maria Biała. Natomiast dzięki wykorzystaniu metod cyfrowych do stworzenia tej uroczej kompozycji i bogactwie subtelnych odcieni, wnosi do dotychczasowych propozycji Rosenthal powiew świeżości. Może być także odbierana jako sygnał, że marka mimo swej długiej tradycji śmiało patrzy w przyszłość.

Filiżanki Rosenthal ozdobione kwiatowymi motywami

Elementy tworzące kolekcję Rosenthal Maria Róża można skompletować samodzielnie i w ten sposób stworzyć własny zestaw lub zamówić serwis. Odwiedzając np. sklep internetowy porcelanaonline.pl, znajdziesz w nim m.in. serwis do herbaty dla sześciu osób. W jego skład wchodzą: filiżanki do herbaty z podstawkiem, talerzyki deserowe, cukiernica, mlecznik oraz dzbanek. Umieszczone blisko siebie na stoliku kawowym stają się jego prawdziwą ozdobą, a w towarzystwie wiosennej aury zbliżają nas do natury.

We wspomnianym sklepie internetowym można znaleźć też pojedyncze filiżanki Rosenthal z kolekcji Maria Róża, misy do słodyczy, półmiski, tortownice czy patery królewskie. Kupując je kolejno na ważne okazje i tworząc w ten sposób prywatną kolekcję, można wykorzystać je jako całoroczne ozdoby stołu. Wiosną zbliżą nas do natury, a latem przypomną o tym, żeby odpowiedzialnie korzystać z jej darów. Natomiast jesienią oraz zimą pomogą nam przetrwać niepogodę i czas oczekiwania na wybudzanie się przyrody z głębokiego snu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz