Dostojny vintage, odpowiedzialny wybór – kolekcja baterii Lacrima marki FDESIGN

wystroj lazienki

Klasyczna dekoracyjność oraz tradycja europejskiego wzornictwa stale inspiruje współczesnych projektantów. Marka FDESIGN w swojej ofercie uwzględnia ten trend stylistyczny, jednak wzbogaca szlachetność w duchu vintage o nowy nurt proekologiczny, oparty na oszczędności zasobów oraz funkcjonalnych produktach służących przez wiele lat. Tak powstała Lacrima – bogata kolekcja armatury łazienkowej i kuchennej.

Baterie i zestawy natryskowe Lacrima stanowią idealną propozycję dla miłośników klasyki z odrobiną nostalgii. Delikatne, okrągłe detale na uchwytach przypominają kropelki łez (wł. lacrima) i tworzą urokliwą konstelację w stylistyce vintage. Nawiązanie do kropli ma przy tym mocne umocowanie w tradycyjnych ornamentach, które od wieków pojawiają się w europejskim wzornictwie. Doskonałym przykładem jest motyw dekoracyjny paisley – inaczej łezka albo kropla.

Zaokrąglone formy i linie baterii tworzą spójną całość z uchwytami, a we wnętrzach stają się wyrazistą ozdobą, którą warto podkreślić ceramiką oraz materiałami wykończeniowymi nawiązującymi do przeszłości. Lacrima świetnie odnajduje się zwłaszcza w aranżacjach inspirowanych klimatem śródziemnomorskich willi. To właśnie w nich najlepsze doświadczenia i nurty współczesności tworzą spójną, malowniczą całość z długą historią w tle. Szykowne przestrzenie domowe o klasycyzującym, pałacowym rodowodzie mogą też śmiało iść z duchem czasu, a zwłaszcza potrzebą oszczędzania zasobów. Popisowo zaprojektowana, funkcjonalna armatura stanowi dobrą inwestycję na wiele lat – producent udziela na nią do 7 lat gwarancji. W bateriach i zestawach z kolekcji Lacrima zastosowane są nowoczesne rozwiązania, takie jak aeratory zapewniające mniejsze zużycie wody. Powierzchnie armatury FDESIGN spełniają zaś nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu w przyjemnej, niemal baśniowej scenerii można świadomie korzystać z dobrodziejstw wody z uwzględnieniem potrzeb środowiskowych oraz najwyższych standardów ekologicznych.

Kolekcja Lacrima to także różnorodność rozwiązań

Do łazienki proponowane są baterie umywalkowe, bidetowe, natryskowe z natryskiem punktowym, a także wannowe – ścienne z natryskiem, wielootworowe i wolnostojące. Szczególnie te ostatnie efektownie prezentują się we wnętrzach w stylu vintage w duecie z wanną wolnostojącą. Warto również zwrócić uwagę na zestawy natryskowe z kolekcji Lacrima z klasycznie uformowanymi, zaokrąglonymi deszczowniami – do wyboru wariant natynkowy albo bardziej oszczędny wizualnie podtynkowy. Ten drugi typ zestawu cieszy się szczególną popularnością we współczesnych łazienkach. Propozycja z kolekcji Lacrima łączy przy tym minimalistyczny nurt projektowy z ukłonem w stronę tradycji. Serię uzupełniają dwie baterie kuchenne, w tym model z dodatkową rączką natrysku. Co ważne, rodzina Lacrima – tak jak wszystkie kolekcje marki FDESIGN – oferowana jest w formie kompleksowych systemów łazienkowych i kuchennych z dopasowanymi akcesoriami.

Baterie z kolekcji Lacrima dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: chrom i stary brąz. Wariant drugi ciekawie łączy design retro z elegancką, wyróżniającą się barwą, którą warto uzupełnić detalami łazienkowymi w podobnej kolorystyce. Innym idealnym towarzystwem dla tej serii są takie szykowne elementy wystroju, jak dekory marmurowe czy spatynowane, metalowe akcenty o barwie miedzi albo mosiądzu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz