Wakacje we Włoszech — co sprawia, że ten kierunek jest cały czas popularny?

wybor wakacji

Włochy to piękny kraj, który co roku przyciąga rzesze turystów. Zachwycające krajobrazy, przepiękne plaże, czysta woda, a także zabytkowe miasta i doskonała kuchnia, to tylko niektóre atuty tego państwa. Jest to świetne miejsce zarówno na kilkudniowy wypad, jak i kilkunastodniowe wakacje, w którym atrakcje dla siebie znajdą zarówno dorośli jak i najmłodsi. Co sprawia, że kierunek ten jest cały czas tak popularny? Podpowiadamy.

W jakim terminie najlepiej jechać do Włoch?

Włochy są otoczone przez morze i dzięki niemu panuje w nich na większości terytorium śródziemnomorski klimat. Z kolei Alpy są ich naturalną barierą, która chroni je przed napływem zimnego powietrza znad północnej Europy. Jest to kierunek chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata, niezależnie od pory roku.

Jeżeli jednak chcemy rozkoszować się słońcem i prawdziwymi upałami, powinniśmy wybrać się do Włoch w czerwcu, lipcu lub w sierpniu, ponieważ wtedy w kraju tym notuje się najwyższe temperatury, sięgające nawet 40 stopni. Najgorętszy okres to świetny czas na spędzenie wakacji nad morzem, jednak jeżeli interesuje nas zwiedzanie zabytków, warto wybrać się do Włoch w nieco chłodniejszej porze roku, kiedy również turystów będzie mniej. Szeroką ofertę wakacji w tym kraju znajdziemy na https://www.traveligo.pl/.

Dlaczego Włochy są krajem atrakcyjnym turystycznie?

Turyści na całym świecie wybierają wakacje we Włoszech ze względu na to, że kraj ten jest bardzo różnorodny krajobrazowo. Znajdziemy tu zarówno piękne pasma górskie, czyli Apeniny lub Alpy jak i czyste jeziora, a także bardzo urozmaiconą linię brzegową. We Włoszech znajdują się zarówno piaskowe jak i kamieniste plaże z klifami.

Nie można zapomnieć również o wielu zabytkach, które można zobaczyć we Włoszech. Każdy odwiedzający ten kraj, powinien zwiedzić jego stolicę, czyli Rzym To tutaj znajduje się jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie, czyli Koloseum, które w czasach swojej świetności było m.in. miejscem walk gladiatorów. Warto zobaczyć również fontannę Di Trevi i Panteon. Zakochani z kolei powinni odwiedzić Wenecję, która kojarzy się głównie z gondolami i kanałami połączonymi urokliwymi mostkami, a także placem Świętego Marka.

Zobacz także: https://www.e-szkrab.pl/wakacje-w-hiszpanii-piekne-widoki-mili-mieszkancy-i-moc-atrakcji-dla-calej-rodziny/

Z jakiego jedzenia słyną Włochy?

Wiele osób wybiera wakacje we Włoszech również ze względu na świetne jedzenie w tym państwie. Nie od dziś wiadomo, że włoska kuchnia jest jedną z najlepszych na świecie. Podczas wakacji warto więc spróbować prawdziwego spaghetti i pizzy oraz miejscowej kuchni, a także skosztować lokalnego wina. W niektórych regionach można odwiedzić np. fabrykę sera lub szynki parmeńskiej.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz