Magnez – energia* życiowa na wyciągnięcie ręki

magnez

Trudno jest ci codziennie rano podnieść się z łóżka? Czujesz przemęczenie pracą i ratujesz się kolejnymi filiżankami kawy? Są takie okresy w naszym życiu, kiedy organizm daje nam wyraźne sygnały. Jeśli odczuwasz ciągłe znużenie, istnieje parę łatwych sposobów, aby mu zaradzić, które mogą cię zainteresować.

Na zmęczenie – magnez!

Kiedy czujemy się zmęczeni, powinniśmy dostarczyć organizmowi dodatkową porcję magnezu, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego, funkcje psychologiczne oraz pracę mięśni. Ten niezwykle ważny składnik jest zawarty m.in. w kakao, czekoladzie, pestkach dyni, kaszy gryczanej, otrębach pszennych, brązowym ryżu i grochu. Organizm dorosłej kobiety potrzebuje dziennie około 300 mg magnezu, w przypadku mężczyzn jest to około 400 mg. Przykładowo otręby pszenne zawierają 490 mg magnezu na 100 g, płatki owsiane – 129 mg na 100 g, a kasza gryczana – 218 na 100 g. Warto włączyć te produkty do codziennego menu, a chwilach zwiększonego zapotrzebowania na magnez warto pomyśleć o suplementacji.

Zawsze pod ręką

Niezwykle łatwym sposobem na dostarczenie sobie magnezu jest suplement diety w postaci tabletek musujących do rozpuszczania. Warto wybrać taki, który jest bez dodatku cukru i został wzbogacony o witaminy. Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex to tabletki musujące o pysznym pomarańczowo-grejpfrutowym smaku z dodatkiem soku owocowego w proszku. Jest to specjalistyczny preparat zawierający niezbędny dla organizmu magnez, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Preparat zawiera również B-complex – 5 najważniejszych witamin z grupy B, m.in. witaminę B6 i B12, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Wystarczy jedna tabletka dziennie.

Jeszcze jedna kawka? W porządku, ale…

Pierwszym naszym odruchem, kiedy czujemy zmęczenie, jest sięgnięcie po kawę lub mocną herbatę. Jednak gdy pijemy dużo tych napojów, nie możemy zapominać o magnezie. Warto wtedy wrzucić tabletkę Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex do bidonu i wziąć go ze sobą do pracy czy na uczelnię, aby nie dać się zmęczeniu.

Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex – suplement diety bez dodatku cukru, z sokiem owocowym w proszku, w postaci tabletek musujących o pomarańczowo-grejpfrutowym smaku. Zawiera niezbędny dla organizmu magnez, w ilości zapewniającej 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych w 1 tabletce, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, oraz B-complex – 5 najważniejszych witamin z grupy B. Polecany osobom w stanach zmęczenia i znużenia, w sytuacjach stresowych oraz osobom pijącym kawę i herbatę.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz