Jak przebiega leczenie żylaków odbytu?

Jak przebiega leczenie żylaków odbytu?

Tak zwane żylaki odbytu, czyli po prostu hemoroidy to dość popularna dolegliwość, szczególnie dla osób w średnim i starszym wieku. Zazwyczaj są one niegroźne, lecz potrafią być niezwykle irytujące i często nawracać. Z tego powodu konieczne jest ich leczenie. Gdzie można się na nie udać i jak przebiega leczenie żylaków odbytu?

Gdzie wybrać się na leczenie żylaków odbytu?

Na leczenie żylaków odbytu w Katowicach przede wszystkim trzeba udać się do specjalizującego się w tej dziedzinie medycyny lekarza. Jako że żylaki odbytu to choroba, która dotyczy okolic intymnych, to jednym z najlepszych wyborów będzie w tym wypadku proktolog.

Lekarzy specjalistów, takich jak proktolog, czy też endokrynolog w Katowicach powinniśmy szukać z pomocą internetu. W nim znajdują się bowiem specjalne portale, na których można pozostawiać oceny lekarzom i w ten sposób inne osoby szukające pomocy medycznej są w stanie dowiedzieć się, czy dany lekarz jest wart ich uwagi i czy można będzie mu zaufać w trakcie leczenia, co jest jedną z najważniejszych kwestii.

Przebieg leczenia żylaków odbytu

To, jak przebiegać będzie leczenie żylaków odbytu zależy od metody, na którą zdecyduje się lekarz. Jedna z metod to metoda Barrona. Jest to sposób na bezoperacyjne leczenie hemoroidów i polega on na tym, by opaskowaniu krwawiące żylaki z pomocą gumek. W ten sposób doprowadza się je do martwicy i w ciągu kilkunastu dni żylaki po prostu odpadają od powierzchni ciała i odczyn zapalny jest w ten sposób ograniczany, dzięki czemu po zarośnięciu zmiany jest mniejsza szansa na jej nawrót.

Hemoroidy można też usuwać laserowo z pomocą koagulacji światłem o długości 980 nm. W ten sposób niszczy się hemoroidy, czyli żylaki odbytu i rekonstruuje się kolagen. Najskuteczniejsza metoda na usuwanie hemoroidów to LHP. Jest ona przeprowadzana operacyjnie w znieczuleniu ogólnym i używa się do niej specjalnego radialnego włókna laserowego, które zmniejsza hemoroidy i znacząco ogranicza ból odczuwany przez osoby, które je posiadają

Przeczytaj również

Dodaj komentarz