Jak nie nosić męskich koszulek? Poradnik dla zagubionych

koszulka meska

Wydawać by się mogło, że zakup odpowiedniej męskiej koszulki to bardzo prosta sprawa. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. Pomimo tego, że wzrasta świadomość Polaków na temat tego, jak odpowiednio dopasować i nosić odzież, to jednak można też zauważyć jak wielu naszych rodaków popełnia istne zbrodnie modowe, ubierając się nieodpowiednio. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są najpowszechniejsze błędy i zachęcamy do zapoznania się z efektami naszej pracy.

Dopasuj koszulkę do reszty ubrań

Zdarza się, że mężczyźni ubierają koszulkę, która kompletnie nie jest dopasowana do pory roku. Z pewnością warto mieć w swojej garderobie ubrania, które można swobodnie komponować ze sobą, by dobrze wyglądać podczas różnych wyjść, jednak nie zawsze tak bywa. Producenci ubrań nie na darmo starają się profilować koszulki T-shirt męskie pod określony rodzaj spodenek, butów czy spodni, jednak mężczyźni kupują ubrania “w ciemno”, co jest dużym błędem, a czasem warto skonsultować wybór z kimś bliskim.

Trzeba mieć świadomość, że są takie koszulki, które nie będą pasowały do spodni czy określonego stylu, jak np. koszulki na ramiączkach męskie; zostały one stworzone raczej pod swobodny styl, dlatego nie sprawdzą się do oficjalnych spodni chino. Świetnie nadają się jednak na siłownię. Z kolei biała koszulka lub koszula polo męska sprawdzi się świetnie praktycznie w każdym stylu, nawet w eleganckich stylizacjach. Warto zatem mieć w szafie wiele koszulek męskich dających możliwość dopasowania do pozostałych ubrań. Dlaczego powinieneś mieć w swojej szafie kilka gładkich t-shirtów? Dowiesz się z artykułu: https://www.styl.pl/artykul-sponsorowany/news-postaw-na-basic-dlaczego-powinienes-miec-w-swojej-szafie-kil,nId,5081787.

Prasuj swoje koszulki

Na ulicach można zobaczyć wielu mężczyzn, którzy nie przykładają wagi co do tego, by ich T-shirty nie były wygniecione, a jest to duży błąd. Chodzenie w niewyprasowanych ubraniach jest nieestetyczne, jak również naraża na śmiech czy nieprzychylne spojrzenia ludzi. W każdym domu można znaleźć żelazko i nie jest wielkim wysiłkiem, by wyprasować ją za każdym razem, kiedy mamy zamiar w niej wyjść. To samo tyczy się składania ubrań po praniu. Polecamy, aby mężczyźni odpowiednio układali ubrania w szafie, by w danej sytuacji mogli skorzystać ze świeżej i niewygniecionej koszulki.

Jeżeli nie masz takiego nawyku, to warto się zmusić do jego stosowania, bo o ile poświęcisz parędziesiąt minut na ich prasowanie, to jednak w nagłej sytuacji będziesz mieć komfort, że Twoje ubrania są gładkie.

Dopasuj swoje koszulki do sylwetki

Częstym błędem stosowanym przez mężczyzn jest ubieranie nieodpowiednich koszulek do ich sylwetki. Zbyt krótka koszulka będzie uniemożliwiać włożenie jej do spodni, a przede wszystkim może uwypuklać niedoskonałości ciała. Zbyt szeroka z kolei może  wręcz poszerzać ciało. Dobrym rozwiązaniem będzie znajomość wymiarów swojego ciała, by można było w odpowiedni sposób kupować koszulki T-shirt męskie, które będą dobrze leżały. Czujne oko kobiet zwraca uwagę na takie detale uwagę i dzięki przystosowanym ubraniom nie będziesz obiektem drwin.

Idąc do sklepu, najlepszym rozwiązaniem będzie przymierzenie danej koszulki. Kupowanie czegoś „na oko” może mieć bardzo przykre konsekwencje, ze zmarnowanymi pieniędzmi włącznie. Dobrze dopasowana koszulka nie powinna w znacznym stopniu przylegać do ciała, ponieważ w okresie letnim jest to nieprzyjemne, ale i nieestetyczne. Krople potu mogą być wyraźnie widoczne na plecach czy pod pachami i warto to mieć na uwadze.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz