Najlepsze rozwiązania do wąskiej łazienki

waska lazienka

Możemy spotkać się z łazienkami, o różnej wielkości i różnym kształcie. Czasami właściwa aranżacja pomieszczenia sama nasuwa się na myśl. Jednak zdarzają się takie sytuacje, że przestrzeń jest zupełnie nieustawna, a idealny przykład stanowi wąska łazienka. Niezwykle trudno zaplanować takie pomieszczenie. Jednak wezwanie projektanta nie stanowi konieczności. Wystarczy garść wskazówek i z powodzeniem można urządzić wąską łazienkę samodzielnie. Więc jak to zrobić?

Jak zaplanować wnętrze wąskiej łazienki?

Plan zagospodarowania wąskiej łazienki może stanowić nie lada problem. Najprościej jest zastosować się do pewnych i sprawdzonych schematów. Warto zaplanować pomieszczenie tak, aby większość sprzętów znalazła się na jednej ścianie. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodniejsze poruszanie się w pomieszczeniu.

Warto wspomnieć, że w kwestii wyboru umywalki, wc czy bidetu, warto postawić na opcję dedykowane nieustawnym pomieszczeniom. Są to mniejsze i zgrabniejsze opcję standardowych sprzętów. Dzięki temu, że są bardziej kompaktowe, znacznie łatwiej urządzić pomieszczenie z ich udziałem. Dodatkowo warto szukać opcji podtynkowych, które sprawią, że łazienka uzyska efekt lekkości.

W ostatnim czasie bardzo modne jest posiadanie bidetki zamiast klasycznego bidetu. Zajmuje ona niewiele miejsca i skutecznie spełnia swoją funkcję. Z pewnością dobrze się sprawdzi w wąskiej łazience, zaraz przy wc.

Jak wizualnie zaprojektować wąską łazienkę?

Jeśli chodzi o wąską łazienkę, nie wystarczy odpowiednie usytuowanie sprzętu. Należy pamiętać, że wąska łazienka to miejsce, które może niekorzystnie wpływać na samopoczucie, jeśli będzie urządzone niezgodnie z podstawowymi zasadami. Należy pamiętać o tym, że wąska łazienka musi mieć jasne kolory. To one optycznie zwiększą przestrzeń, co zapewni większy komfort. W kwestii optycznego powiększenia pomieszczenia warto pomyśleć o dużym lustrze na ścianie. Lustro sprawi, że łazienka będzie się wydawała dwa razy większa.

Jeśli zdecydujemy się na prysznic w wąskiej łazience, warto wybrać opcję typu walk in. Model bezbrodzikowy sprawi, że optycznie nie odejmiemy żadnej przestrzeni, co pozytywnie wpłynie na komfort podczas użytkowania. Aby urządzić pomieszczenie jak najbardziej praktycznie, warto pomyśleć o kabinie z przesuwanymi drzwiami lub takimi otwierającymi się do środka.

W małej i wąskiej łazience jedną z najważniejszych rzeczy jest oświetlenie. Duża ilość światła sprawia, że z łazienki korzysta się komfortowo, a dodatkowo znacznie przyjemniej spędza się w niej czas. Kwestia dużej ilości światła sprawia, że niewielkie wnętrze robi się bardziej przestrzenne.

Sprzęt do wąskiej łazienki

Nie można zapomnieć o tym, że w łazienkach często koniecznością jest pralka czy suszarka. Do wąskich wnętrz warto wybierać wąskie pralki z wkładem od frontu. Będą one wyglądały estetycznie, a ponadto dobrze spełnią swoją funkcję. Można pomyśleć także o pralce otwieranej od góry. To również dobry wybór do wąskiej łazienki.  Sprawdź, jakie są najlepsze rozwiązania do wąskiej łazienki. Jeśli użytkownik łazienki bardzo chce posiadać suszarkę, dużo praktyczniejsza okazuje się pralko-suszarka. To opcja, która zajmuje dość dużo przestrzeni, jednak można ją postawić na końcu łazienki, a nic nie zastąpi wygodny, która płynie z posiadania suszarki.

Urządzenie wąskiej łazienki bywa problematyczne, jednak warto podejść do tego z cierpliwością. Należy pamiętać, że rolę gra nie tylko funkcjonalność, ale również właściwy wygląd. Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy projektowanie skomplikowanego wnętrza będzie dobrą zabawą.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz