Multimedialny tablet Huawei MatePad z Wi-Fi 6 teraz w atrakcyjnej ofercie

tablet huawei

Tablet Huawei MatePad w nowej wersji obsługującej Wi-Fi 6 jest od dzisiaj dostępny w atrakcyjnej ofercie – do 25 kwietnia urządzenie będzie można kupić w rekomendowanej cenie detalicznej 1 049 zł. W tablecie zastosowano wysokiej jakości ekran FullView 2K, który wyświetla blisko 17 milionów kolorów oraz system czterech głośników Harman Kardon.

Nowa wersja Huawei MatePad dostępna jest w sklepie internetowym huawei.pl, w oficjalnym sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia (z powodu obostrzeń związanych z pandemią, sklep jest tymczasowo zamknięty) oraz w sklepach Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, Komputronik i x-kom. W specjalnej ofercie dostępne są dwie wersje urządzenia: MatePad z 64 GB pamięci wewnętrznej w rekomendowanej cenie 1 049 zł oraz MatePad z pamięcią wewnętrzną o pojemności 128 GB w rekomendowanej cenie 1 199 zł. Oferta może różnić się w zależności od partnerów, szczegóły dostępne są w sklepach. Regularna sprzedaż nowego tabletu ruszy 26 kwietnia.

Szybka łączność Wi-Fi 6

Nowa wersja Huawei MatePad wspiera łączność Wi-Fi 6. Tablet, po podłączeniu do routera obsługującego ten standard, obsługuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5. Dzięki temu użytkownik tabletu może cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem, co zapewnia wysoką wydajność pracy.

Multimedialne centrum rozrywki

Huawei MatePad to tablet do multimedialnej rozrywki, który zapewnia wysokiej jakości wrażenia audiowizualne. Urządzenie zostało wyposażone w ekran FullView 2K, który wyświetla blisko 17 milionów kolorów. Użytkownik może cieszyć się bardzo dobrze odwzorowanymi barwami, co jest szczególnie ważne podczas odtwarzania filmów czy grania w gry. Rozdzielczość ekranu wynosi 2000 × 1200, a jego przekątna – 10,4 cala. Ekran wyróżnia się też bardzo wąskimi ramkami, których szerokość wynosi 7,9 mm. Tablet wyposażony jest w przedni aparat szerokokątny 8 MP o polu widzenia do 107 stopni, który umożliwia wygodne prowadzenie rozmowy wideo.

Huawei MatePad został wyposażony w system audio złożony z czterech głośników Harman Kardon. Zapewnia wysokie wrażenia dźwiękowe, a dzięki zastosowaniu technologii Huawei Histen 6.1, efekty dźwiękowe mogą być dostosowane do preferencji użytkownika.

Wydajny procesor, pamięć operacyjna i pojemna bateria

W nowej wersji, MatePad została wyposażony w ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 820 wykonany w 7 nm procesie technologicznym. System urządzenia wspierany jest przez pamięć operacyjną o pojemności 4 GB oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 64 GB lub 128 GB, w zależności od konfiguracji. Wysoką jakość przetwarzania obrazu zapewnia zintegrowany układ graficzny GPU Mali-G57.

Istotną zaletą tabletu Huawei MatePad, szczególnie dla osób korzystających z urządzenia w podróży, jest bateria o pojemności 7250 mAh, która pozwala nawet na cały dzień pracy bez potrzeby doładowania. Tablet obsługuje również technologię szybkiego ładowania – w ciągu 30 minut bateria urządzenia zostanie naładowana do 30%, a w ciągu 2,5 godziny ładowania – do 100%.

Smartfon w tablecie

Tablet Huawei MatePad został wyposażony w oprogramowanie Huawei Share, które pozwala połączyć smartfon Huawei z tabletem w prosty i szybki sposób za pomocą łączności NFC i Bluetooth. Funkcja ta umożliwia przesyłanie m.in. zdjęć, filmów, dokumentów tekstowych czy prezentacji między tabletem, a smartfonem Huawei. MatePad wspiera także tryb PC, który zmienia jego ekran w pulpit charakterystyczny dla komputerów i laptopów. Urządzenie obsługuje również funkcję Multi-Window, która umożliwia pracę na kilku aplikacjach jednocześnie.

Kącik dziecięcy i tryb ochrony oczu

W tablecie Huawei MatePad można utworzyć dedykowane konto dla dzieci. Dostęp reguluje rodzic, który ustawia m.in. maksymalny czas korzystania z tabletu przez dziecko. Tablet obsługuje też technologię ochrony oczu, która redukuje emisję niebieskiego światła. Urządzenie automatycznie dostosowuje też jasność ekranu do otoczenia oraz sygnalizuje, jeżeli oczy użytkownika znajdą się za blisko ekranu.

Huawei MatePad wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10.1, które bazuje na systemie operacyjnym Android i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

Przeczytaj również

Dodaj komentarz