Majsterkując lub pracując w ogrodzie pozytywnie wpływamy na swoje zdrowie

praca w ogrodzie

Pandemia przyczyniła się do licznych zmian w wielu obszarach życia codziennego. Wprowadzone ograniczenia wpłynęły między innymi na aktywność fizyczną. Alternatywą dla ćwiczeń stały się prace remontowe oraz ogrodowe, na które zdecydowała się rekordowa liczba Polaków. Wszystko z korzyścią dla zdrowia – z badań wynika, że takie spędzanie czasu zmniejsza ryzyko chorób aż o 27 proc.

Z powodu zmiany modelu pracy wśród wielu osób nasilił się stacjonarny tryb życia, a pozostałe ograniczenia dodatkowo zmniejszyły ich aktywność fizyczną. Jednocześnie ograniczenie życia towarzyskiego zaowocowało większą ilością wolnego czasu. To wszystko zachęciło Polaków do znalezienia alternatywnych zajęć, wśród których znalazły się majsterkowanie oraz prace ogrodowe i remontowe. Z raportu „Zwyczaje remontowe Polaków”, zrealizowanego na zlecenie sieci Bricomarché, wynika, że aż 73 proc. ankietowanych zdecydowało się na przeprowadzenie remontu w ciągu 12 miesięcy od momentu badania.

Z korzyścią dla zdrowia

Oprócz pożytecznego wypełnienia czasu, aktywności te mają pozytywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Według Instytutu Karolinska ze Sztokholmu majsterkowanie i prace w ogrodzie mogą obniżyć ryzyko chorób krążenia aż o 27 proc., jak również zmniejszać ryzyko zgonu wśród osób w wieku 60 lat o 30 proc. Dodatkowo, samo przebywanie na świeżym powietrzu wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka wystąpienia nadciśnienia, udaru czy astmy, co potwierdzają badania.

Równie istotne są w tym przypadku korzyści dla zdrowia psychicznego. Prace fizyczne wokół domu przynoszą satysfakcję, odprężają oraz pozwalają wzmacniać relacje domowników. Skutecznie pomagają też w radzeniu sobie ze stresem. Dla dobrego samopoczucia ważna jest otaczająca nas przestrzeń, a majsterkując lub pracując w ogrodzie zmieniamy ją na lepsze.

W odpowiedzi na potrzeby klientów

Sieć Bricomarché, oferująca artykuły do domu i ogrodu, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, udostępniła klientom możliwość złożenia zamówienia online z opcją dostawy produktów. Dzięki temu osoby planujące remonty oraz prace ogrodowe nie straciły dostępu do niezbędnych materiałów.

– W głównej ofercie Bricomarché znajdują się produkty z czterech działów: artykuły budowlane, ogród, dekoracja oraz majsterkowanie. W ostatnim czasie widzimy nie tylko wzmożone zainteresowanie klientów pracami domowymi i ogrodowymi, ale również dostrzegamy korzyści zdrowotne z nich płynące. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jako największa sieć franczyzowa w kategorii „dom i ogród” odpowiadamy na potrzeby naszych klientów oraz pomagamy im zwiększać aktywność fizyczną i tym samym dbać o zdrowie – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, Dyrektor Generalna sieci Bricomarché w Polsce.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz