Gdzie kupować ubrania przez internet?

handel

Już od kilku lat w czołówce produktów najczęściej kupowanych przez internet znajdują się ubrania. Jednak wybór odpowiedniego sklepu nie zawsze należy do najprostszych. Czy lepiej jest skorzystać z usług znanej marki, czy może poszukać niezależnych sprzedawców?

Gdzie najlepiej kupować ubrania w internecie?

Niekwestionowanym ulubieńcem Polaków jest portal Zalando. Według badania Gemius/PBI co miesiąc odwiedza go blisko cztery i pół miliona użytkowników. Nie ma się czemu dziwić. Zalando, oprócz jednej z najbardziej rozbudowanych wyszukiwarek produktów, może pochwalić się także ich ogromnym zakresem. Obecnie nigdzie nie znajdziesz większej liczby marek dostępnych na jednej witrynie. Poza nowymi ubraniami w standardowych cenach od jakiegoś czasu portal oferuje także możliwość sprzedaży i kupna odzieży używanej. Co więcej, do końca 2023 roku na stronie mają pojawić się także ubrania z kategorii premium, takie jak Gucci, czy Louis Vuitton.

Zalando nie jest jednak jedynym dobrym źródłem zakupów w sieci. Warto także sprawdzać oferty innych sklepów czy też niezależnych sprzedawców. Przy tym wyborze warto sprawdzić kilka kwestii – przede wszystkim rodzaj i cenę dostawy. Wiele zagranicznych sklepów dość wysoko ceni przewóz zamówionego towaru lub oferuje go tylko w konkretnych państwach czy regionach. Warto także sprawdzić politykę zwrotów danego sklepu, obowiązującą tabelę rozmiarów oraz to, czy oferuje choćby śledzenie przesyłki.

Bezpieczne zakupy – o czym musisz pamiętać

Kupowanie ubrań przez internet ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów, nie oznacza to jednak, że o negatywach można zapomnieć. Największym problemem, z jakim boryka się internetowa sprzedaż odzieży, jest brak możliwości sprawdzenia jakości towaru przed jego zakupem. W sklepie stacjonarnym nic nie stoi na przeszkodzie w dotknięciu materiału, z jakiego wykonane jest ubranie, czy przymierzeniu go. Oczywiście wyboru ze strony internetowej nie można nazwać kupowaniem kota w worku, w końcu karta produktu zawiera zdjęcia i opis cech, jednak nie da się w ten sposób zastąpić zobaczenia towaru na własne oczy.

Kolejnym minusem tego typu zakupów jest możliwość trafienia na oszusta. Produkty sprzedawane po zaskakująco niskiej cenie z nieznanego źródła mogą często prezentować o wiele niższą jakość lub po prostu nigdy do Ciebie nie dotrzeć. Z tego powodu zawsze sprawdzaj opinie internautów na temat wybranego sklepu.

Jak nie przepłacać za ubrania?

Jeśli nadal nie wiesz, gdzie kupować ubrania online, poczekaj do jednej z okresowych promocji. Black Friday, Cyber Monday czy choćby koniec danego sezonu mogą przynieść naprawdę ogromne zniżki. Musisz jednak być świadomym zjawiska, jakim jest podnoszenie cen towaru na niedługo przed zbliżającą się promocją. Kolejnym krokiem na drodze do nieprzepłacania jest wykorzystanie kodów rabatowych. W internecie można znaleźć wiele stron i dodatków do przeglądarek, automatycznie dobierających najlepsze rabaty. Warto także zainteresować się systemem moneyback, który zwracałby na konto niewielką kwotę z zakupów.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz