Poprawa krążenia i łagodzenie napięcia – recenzja produktu Głóg

Znacie to na pewno z autopsji: dudnienie serca, stres, napięcie, niepokój, problemy ze snem. A wszystko to spowodowane pracą. Długo się tak nie pociągnie… No cóż, można by było – przynajmniej w moim przypadku – powiedzieć: cierp ciało, kiedyś chciało. No tak, chciałam awansować, chciałam się rozwijać dalej, poszerzać zakres swoich umiejętności. Co w tym złego? Spodziewałam się, że będzie ciężko, ale nie że aż tak. I że to się tak odbije na moim zdrowiu.

Słyszałam kiedyś, że zioła łagodzą napięcie i działają dobrze na serce i tego się uczepiłam jak rzep psiego ogona. Wiedziałam, że jakieś napary i herbatki to nie moja bajka – po prostu nie mam na to czasu, więc pomyślałam o tabletkach. I wybrałam. Głóg.

Głóg – opis

Uwaga, czytam: wspomaga pracę serca i krążenie krwi. Pomaga się zrelaksować, przynosi uspokojenie i ułatwia zasypianie. Aha, i jeszcze wspiera przepływ tlenu w sercu i naczyniach krwionośnych.

Brzmi oklepanie? No może, ale biorąc pod uwagę komentarze na forach, ten produkt wypadł całkiem dobrze i stwierdziłam, że warto po niego sięgnąć. 3 razy dziennie po jednej tabletce – to jest do zrobienia. Jeśli tylko ma pomóc.

Głóg – skład

Przejdźmy może do składu, który był naturalnie przedmiotem mojego największego zainteresowania. Staram się być świadomym klientem, w sensie – wiedzieć, co kupuję. To raz, a dwa: to musi być w miarę naturalne. Jestem zwolenniczką produktów, które nie zatruwają organizmu dużą ilością barwników i sztucznych dodatków. I tak mamy wystarczająco kiepskie powietrze (przynajmniej tu, na Śląsku), więc po co dodatkowo dolewać oliwy do ognia.

No więc skład: wyciąg z owoców głogu (1 tabletka: w przeliczeniu na suszony owoc głogu 1000 mg; zawartość wyciągu z głogu – 100 mg). Trochę mnie zmartwiła obecność gumy arabskiej, ale dalej miałam przed oczami dobre opinie użytkowników, więc stwierdziłam: ok, spróbuję.

No, ale, co z tym głogiem w ogóle? Bo może część z Was nie wie, dlaczego akurat głóg. Sama w sumie nie wiedziałam do końca, ale teraz już wiem, więc się podzielę. Otóż głóg jest jedną z najbardziej cenionych przez zielarzy i farmaceutów rośliny. Zawiera bardzo potrzebne sercu związki: fenolokwasy, aminy, fitosterole, witaminy (C i z grupy B), pektyny, sole mineralne, no i wreszcie flawonoidy i procyjanidy. Te dwa ostatnie pełnią tu kluczową rolę, ponieważ działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, naczynia krwionośne (w tym również te w mózgu), a także obniżają ciśnienie tętnicze. Poza tym, wpływają pozytywnie na ukrwienie mięśnia sercowego. To wszystko wpływa również na rozluźnienie i uspokojenie.

Głóg – efekty

Bardzo ważnym stwierdzeniem, jak się okazało podczas kuracji, było to, że ten suplement DZIAŁA POMOCNICZO. Czyli oznacza to, że te efekty będą, jeśli będą czymś wsparte. Co to oznacza z polskiego na nasz? Że uwierzyłam, że od razu wszystkie problemy ze zdrowiem mi miną, bo zażyję głóg. A to tak nie działa. Po pierwsze, jest to proces długofalowy raczej. Po około tygodniu od zażycia pierwszej tabletki odczułam dopiero, że coś się zmienia na lepsze. Przede wszystkim, tak jakby mniej mi waliło serce, szczególnie nocą. Po drugie, sam sen mi przychodził łatwiej i nie budziłam się już tak często, jak kiedyś (bywało, że więcej, niż 3 razy w ciągu nocy). To były główne zmiany, jakie faktycznie zauważyłam. Co się nie zmieniło? No to na przykład, że w ciągu dnia dalej byłam spięta, odczuwałam duże napięcie i spięcie mięśni i byłam zmęczona (pomimo dobrze przespanej nocy).

Głóg – opinia

Ale wiecie co? Tak jak zaczęłam powyżej, suplement ten nie może być receptą na wszystko. Suplement działa pomocniczo i może przyczyniać się do poprawy, ale nie wszystkiego. Tutaj trzeba wprowadzić inne kroki: zacząć od głowy. I przestać się tak stresować. To dopiero przede mną. Trzeba trochę odpuścić.

Ale koniecznie zaopatrzcie się w jakiś suplement, który wspomoże Was w powrocie do normalności. Który zacznie tę przemianę. Głóg jest całkiem ok, także polecam.

Post Author: Magdalena

1 thought on “Poprawa krążenia i łagodzenie napięcia – recenzja produktu Głóg

    zielona

    (2 października 2017 - 11:39)

    Głóg jest dobry na wszystko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.