Po co mężczyznom witaminy? – recenzja produktu Gold-vit for men

Usłyszałem kiedyś stwierdzenie, że prawdziwi mężczyźni nie potrzebują witamin – im wystarczy tylko seks. Przyznam szczerze, że o mało nie parsknąłem śmiechem. Ten, kto tak twierdzi, jest według mnie w dużym błędzie. Chciałbym zauważyć, że mężczyzna to też człowiek. A każdemu człowiekowi do życia w zdrowiu potrzebne są składniki odżywcze, jakimi są witaminy.

Tyle tytułem wstępu 🙂

Witaminy nie tylko dla dziewczyny

Wiadomo, że zapotrzebowanie na witaminy jest różne, jeśli chodzi o płeć. My, faceci, mamy inne potrzeby, co jest uwarunkowane rodzajem wykonywanej pracy, wysiłkiem, budową ciała etc. Poza tym, procesy zachodzące w obrębie naszego ciała też mają inne tempo, na co wpływ ma głównie gospodarka hormonalna.

Kobieta ma inny cykl biologiczny. Miewa trudne dni (niekiedy dla nas też trudne…), zachodzi w ciążę, karmi piersią, przechodzi menopauzę – przez te wszystkie rzeczy u kobiety tworzą się niedobory, ale jednak nieco inne od naszych.

U nas to jest zazwyczaj tak, że my np. wolimy wepchnąć w siebie kebsa zamiast zjeść zdrową sałatkę – sałatka to za mało, a kebs jak to kebs: zawsze na propsie. Tylko, że w tym kebsie rzadko kiedy możemy spotkać jakieś wartościowe składniki… No, może oprócz mięsa 😉 Poza tym, częściej niż kobiety lubimy sobie wypić piwko, czy Jacka, co, nie oszukujmy się, nie działa korzystnie na nasz organizm.

Łatwo powiedzieć, ale … zamiast tego naprawdę warto zadbać o odpowiednią witaminową suplementację.

Co jest najlepsze dla mężczyzn?

Jakie witaminy dla mężczyzn? Dobre pytanie. Sam musiałem nieco zgłębić ten temat, żeby teraz móc się przed Wami powymądrzać. Teraz już wiem, że nam, facetom potrzeba najbardziej magnezu, żelaza, potasu i witaminy z grupy B. Dlatego, że dzięki nim dobrze działa nam serce, radzimy sobie ze stresem, zmęczeniem. Jeśli chodzi o stan skóry, to tutaj zdecydowanie witaminy A, E i C. A jeśli dodatkowo planujemy być ojcami, to jeszcze bardziej zdecydowanie witamina C.

Co to jest Gold-vit for men?

Prawda jest taka, że suplementów – nazwijmy to „witaminowych” – jest od groma. No, ale są też spore różnice w składzie, w proporcjach. Ja wybrałem Gold-vit for Men – zestaw witamin i chelatów mineralnych, wzbogacony o ekstrakty z żeń-szenia koreańskiego, palmy sabałowej oraz owsa zwyczajnego. Brzmi nieco egzotycznie, no nie? Ale muszę powiedzieć, że ten skład wyglądał dla mnie bardzo obiecująco.

Gold-vit for men – skład

Uznałem, że to naprawdę dobrze zbilansowany skład – same najważniejsze dla zdrowia elementy. Magnez, żelazo, witaminy z grupy B (B1, B2, B12), witaminy A, C i E, poza tym kwas foliowy, miedź, chrom, jod, cynk no i te ekstrakty. Przy czym wystarczy zażyć jedną tabletkę dziennie.

Gold-vit for men – efekty

Powiem tak: ten produkt to dobre uzupełnienie codziennej diety. Może nie widzę jakichś wielkich zmian, które zaszły w moim organizmie, ale za to od kilku miesięcy nie choruję, mam sporo energii, więcej zapału do pracy i treningów biegowych. Myślę, że w pewnym stopniu to też zasługa tej suplementacji.

Glod-vit for men – opinia

Powiem tak: warto się dodatkowo wzmacniać. Nawet jeśli na co dzień nie odczuwamy wielkich zmian, w środku jesteśmy silni i odporni. To naprawdę pomaga, szczególnie w cięższych okresach (zima i te sprawy ;)). Także ja ze swojej strony zachęcam do sięgnięcia po dodatkowy zastrzyk witaminowy. Może to być Gold-vit form men albo inny produkt tego typu, np. Odpormax albo Kelp.

Pozdrawiam!

Autor Postu: Janek

1 thought on “Po co mężczyznom witaminy? – recenzja produktu Gold-vit for men

    Mariusz

    (7 czerwca 2017 - 11:21)

    Gold vit jest ok, ale dobrze jest też po prostu jeść więcej owoców i warzyw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.