Osłabione włosy – recenzja szamponu do włosów Renovastin

Czy często używacie prostownicy lub lokówki? Co ile odświeżacie kolor włosów? Ja muszę przyznać, że wszystkie te czynności wykonywałam bardzo często, co niestety w pewnym momencie zaczęło się odbijać na wyglądzie moich włosów. Zaczęły być przesuszone, puszyć się, wypadać, a o końcówkach nie chcę nawet mówić…

Dlatego dziś opiszę efekty kuracji szamponem Renovastin, który poleciła mi jedna z moich zaprzyjaźnionych klientek.

Jak działa Renovastin

Generalnie jest to szampon o przeznaczeniu rekonstruującym. Co to oznacza? Jego zadaniem jest głęboka odnowa włosów poddawanym częstym zabiegom termicznym oraz chemicznym. Wszystkie wiemy, że regularne działania tego typu na naszych włosach sprawiają, że stają się osłabione i zniszczone, przez co wymagają stałej i intensywnej pielęgnacji.

Dlaczego akurat Renovastin? Znajoma, o której wcześniej wspomniałam, była bardzo zadowolona z jego działania, co było też widać po kondycji włosów. Dodam tylko, że to miłośniczka odważnych fryzur, częstych zmian koloru, nie wyobrażająca sobie życia bez prostownicy. Patrząc na jej miękkie, zadbane włosy, stwierdziłam, że warto spróbować z tym szamponem.

Renovastin – skład

Z tego co patrzyłam, wart uwagi jest z pewnością kompleks Keramare, którego głównym składnikiem aktywnym jest brązowa alga Cystoseira compressa. To trudno dostępny produkt o silnych właściwościach regenerujących strukturę włosa. Poza tym na moją uwagę zwrócił składnik o nazwie Biomimetic Keratin, który oprócz działania odbudowującego wygładza włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Poza tym, w składzie znalazły się jeszcze raczej standardowe elementy, a więc nawilżający panthenol, olejek makadamia, aloes.

Renovastin – efekty

Według mnie kluczem do prawidłowego przebiegu kuracji jest odpowiednia ilość nakładanego szamponu, tzn. nie może być zbyt duża bo to sprawia m.in., że włosy są cięższe i szybciej ulegają przetłuszczaniu.  Najlepiej nanieść na mokre włosy niewielką ilość szamponu i delikatnie wmasować. Bardzo dobrze, że Renovastin można często stosować.

Ja myłam nim włosy co drugi dzień. To na co zwróciłam uwagę, to to, że włosy robią się od tego szamponu bardzo miękkie, co jest dużym plusem. Po drugie, poprawia się połysk, przestają być takie szare i nijakie. Po trzecie, szampon faktycznie usprawnia rozczesywanie. Po czwarte i chyba najważniejsze, po około 3 tygodniach stosowania zauważyłam, że końcówki były zdecydowanie w lepszej formie – tak jakby zmniejszyła się ich skłonność do rozdwajania się. Co do ogólnej kondycji włosów, poprawiła się, ale szczerze mówiąc oczekiwałam że będzie lepiej, tzn. że włosy będą bardziej wygładzone i nawilżone. No, ale wszystkiego jak widać mieć nie można 🙂

Renovastin – opinia

Generalnie moja opinia jest na plus. Poprawa jakości włosów jest widoczna i inni również to zauważają. Tak jak pisałam powyżej, oczekiwałam, że włosy będą bardziej gładkie i nawilżone – ta suchość jednak wciąż się przez nie przebija, ale może to kwestia dobrania jeszcze odpowiedniej odżywki, nie wiem. Ja generalnie (co ja mam z tym generalnie…) jestem przeciwniczką używania zbyt dużej ilości specyfików, preferuję raczej produkty typu 2 w 1. Poza tym, niespecjalnie mam czas na dodatkowe zabiegi. No, ale chyba trzeba będzie się przemóc, w imię piękna 🙂 No i zrezygnować z używania prostownicy…

Aktualizacja: Pamiętacie, jak pisałam, że jestem średnio zadowolona z ogólnej kondycji włosów? W tej materii dobrze sprawdził się Revalid – polecam do wypróbowania.

Autor Postu: Magdalena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.