Lepszy wzrok – recenzja produktu SuperOptic

Co robić, gdy coraz częściej łzawią oczy? Gdy coraz mniej szczegółów widzisz z daleka? Gdy mrużysz oczy przy czytaniu? Zasada nr 1: ogranicz korzystanie z komputera i telefonu.  Zasada nr 3: postarać się o „minusy”. Zasada nr 3: poprawić widzenie.

Proste, prawda? Niestety, dla mnie oczywiste jest, że zasady nr 1 nie da się wprowadzić, z banalnego powodu: to moje narzędzia pracy… Soczewki? Ok, sprawiłem sobie i różnica jest kolosalna. Ale potrzebowałem jeszcze czegoś na krótkowzroczność, co wpłynie ochronnie na samą strukturę samego oka i wzmocni widzenie.

SuperOptic – opis

Specjalista doradził SuperOptic, jedną tabletkę na dzień. Powiedział, że powinna pomóc w ochronie przed sztucznym światłem, przed światłem słonecznym, przy prowadzeniu pojazdu po zmroku i złagodzić efekt „zmęczonych oczu”. Zwykle sceptycznie podchodzę do wynalazków typu suplement, ale skoro zostało mi to zalecone, to zgodziłem się, choć z pewnego rodzaju niedowierzaniem.

SuperOptic – skład

Może napiszę nieco więcej o składzie. Zdziwiłem się, bo wydał mi się całkiem w porządku. Kwasy tłuszczowe omega-3, witamina C, witamina B3, cynk, witamina E, luteina, witamina B6, mangan, witamina B2, witamina B1, miedź, witamina A, zeaksantyna, witamina B9, selen, witamina B12 – strasznie dużo tego, ale jeśli tylko to ma pomóc… Tym bardziej, że z tego, co się dowiedziałem, to wszystkie te substancje są niezbędne dla utrzymywania oczu w dobrej formie.

SuperOptic – efekty

Po 30 dniach kuracji mogę o tym suplemencie powiedzieć parę dobrych rzeczy: nie ma efektów ubocznych, oczy mniej bolą i są mniej zmęczone, no i jest wydajny (w opakowaniu jest 60 tabletek). Aha, jeszcze ta suchość jest jakby mniejsza. Co do efektu wyostrzania wzroku, tu byłbym jednak nieco bardziej sceptyczny – raczej nie ma na tym polu sukcesu. No, ale nie można zapominać o tym, że zadaniem tego produktu jest wspomaganie. Chociaż trudno mi było tak naprawdę powiedzieć, na ile to wszystko jest efektem placebo, a na ile działaniem preparatu…

SuperOptic – opinia

Ten suplement zawiera wiele wartościowych składników i w pewnym stopniu efekty są odczuwalne – to mogę potwierdzić. Jednak sama poprawa wzroku w sensie widzialności – tutaj bym nie szalał. Trzeba to jednak zostawić innym, bardziej profesjonalnym działaniom. SuperOptic należy traktować jako wyjście pomocnicze, ale nie decydujące o poprawie wzroku. Takie jest moje skromne zdanie na ten temat.

Post Author: Janek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.