Jak walczyć z potem – recenzja produktu Medispirant

Ok, to nie będzie łatwy wpis. Dlaczego? Bo porusza wstydliwy temat, o którym mężczyźni na ogół nie rozmawiają. Ba, nawet często nie są świadomi tego, że ten temat w ogóle ich dotyczy. Serio.

Nadmierne pocenie się to jedno. Woń temu towarzysząca to drugie i dużo bardziej problematyczne. Zapach potu do najprzyjemniejszych nie należy, a jeśli wziąć pod uwagę fakt, że ktoś poci się praktycznie 24 godziny na dobę, to wytrzymanie w obecności takiej osoby urasta do rangi wyczynu.

I tutaj osobista moja wycieczka… Otóż miałem ten problem, niestety. I przez dłuższy czas nie byłem tego świadomy. Aż do momentu, kiedy koleżanka z pracy zwróciła mi uwagę, że … może powinienem brać prysznic. Było to dla mnie szokujące i bardzo nieprzyjemne. Faktycznie wydawało mi się, że jakoś bardziej się pocę, ale nie miałem pojęcia, że to aż tak bardzo czuć. Sam jakoś tego zapachu nie czułem, nie wiem, jak to możliwe. W każdym razie tego dnia, jak koleżanka powiedziała mi o tym, stwierdziłem, że chyba faktycznie mam jakiś problem. I dotarło do mnie, że być może dlatego moje znajomości z dziewczynami kończyły się po pierwszej randce. Dramat.

Medispirant na pocenie się

W internecie wyczytałem o specjalnym żelu pod prysznic o nazwie Medispirant, który ponoć zwalcza potliwość i działa antybakteryjnie, eliminując przykry zapach. Postanowiłem go wypróbować. W końcu nie miałem nic do stracenia. Obiecałem sobie, że jeśli to mi w żaden sposób nie pomoże, to wtedy udam się do lekarza. Naprawdę dużo się o tym żelu naczytałem i wydawało mi się, że powinien coś zdziałać. Liczyłem na to, że moje gruczoły potowe się po prostu uspokoją i wreszcie odzyskam komfort fizyczny i psychiczny.

Medispirant – skład

Przeczytałem dokładnie skład i muszę obiektywnie stwierdzić, że nie ma w nim nic wątpliwego. Najważniejsze i najaktywniejsze składniki tego preparatu to jony cynku, które dzięki antybakteryjnemu działaniu są w stanie walczyć z gruczołami potowymi i minimalizować przykry zapach.

Medispirant – efekty

No i teraz najistotniejsze, czyli efekty. Muszę powiedzieć, że jakichś spektakularnych wyników nie ma, tzn. nie jest to produkt, który całkowicie eliminuje występowanie potu – na takie cuda nie liczmy. Żaden produkt nie jest chyba w stanie całkowicie tego zahamować. Co natomiast ważne to to, że przykry zapach nieco ustał (takie mam wrażenie), a świeżość po myciu utrzymuje się dłużej. Żel jest dość delikatny w konsystencji i fajnie nawilża skórę. Nie ma jakiegoś sprecyzowanego zapachu, właściwie można powiedzieć, że w ogóle nie pachnie, no ale chyba nie to jest tutaj najbardziej istotne. Generalnie używam tego żelu drugi miesiąc i jakieś efekty widzę, więc żyję nadzieją, że moje problemy z nadmierną potliwością wkrótce dobiegną końca.

Medispirant – opinia

Myślę, że warto zainwestować w ten produkt, tym bardziej, że cena nie jest jakoś wielce porażająca (ok 10 zł). Oczywiście aby cokolwiek się zmieniło, należy go regularnie stosować, najlepiej rano i wieczorem, albo nawet i częściej, jeśli tylko się da.

 

 

Autor Postu: Janek

2 thoughts on “Jak walczyć z potem – recenzja produktu Medispirant

  Boguś

  (13 marca 2017 - 11:35)

  Potliwość to wbrew pozorom często występujący problem u mężczyzn i wg mnie dobrze byłoby go zdiagnozować u lekarza, bo przyczyny mogą być różnorakie, nawet rak trzustki.

   Janek

   (13 marca 2017 - 15:24)

   Jeśli potliwości towarzyszą również inne objawy i nie ustępuje przez dłuższy czas, to jak najbardziej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.