Guarana dobra na odchudzanie

Czy wiesz, że guarana zawiera nawet 4 x więcej kofeiny niż kawa, którą się codziennie raczysz? Kawa raczej nie pomoże Ci schudnąć, natomiast ta wywodząca się z Ameryki Południowej roślina – jak najbardziej. Jak to możliwe?

Może zacznę od tego, że sama byłam wielkim smakoszem kawy i nie wyobrażałam sobie zacząć bez niej dnia. Przyznaję, to było jak narkotyk. Wiedziałam jednak, że w mojej walce ze zbędnymi kilogramami kochana kawusia na nic się zda, a gdy przeczytałam o „kawopodobnych” i – co ważniejsze – odchudzających właściwościach guarany, postanowiłam bez zawahania wypróbować ją w mojej diecie.

Jak działa guarana?

Najbardziej aktywnym składnikiem guarany jest kofeina, której stężenie może sięgać nawet 7%. Fakt faktem – wchłania się ona w nieco wolniejszym tempie, niż ta z kawy, ale za to działa dłużej.
Z tego też powodu uważana jest za roślinę dość mocno pobudzającą i energetyzującą, a jak powszechnie wiadomo, zwiększenie energii wpływa pozytywnie na proces przemiany materii. Równie dużą zaletą guarany jest zdolność do wywoływania uczucia sytości i wypełnienia żołądka, co jest z kolei ważnym elementem w procesie zrzucania wagi.
Jak to się dzieje, że uczucie głodu jest hamowane? Guarana, poprzez dostarczanie energii wpływa na podwyższenie temperatury naszego ciała i zwolnienie tempa opróżniania żołądka. A im dłużej mamy ten żołądek wypełniony, tym dłużej towarzyszy nam uczucie sytości. Dodatkowo, zwiększone wydzielanie ciepła pomaga spalać tłuszcz i kalorie.
Nie bez znaczenia pozostaje również nasza odporność i wytrzymałość fizyczna, która przy spożywaniu guarany staje się większa. Sprzyja to np. treningom i ćwiczeniom.

Moje wrażenia

Gdy pierwszy raz spróbowałam guarany (akurat ta była w postaci mielonej), poczułam dodatkowy zastrzyk energii. Zdziwiłam się, ponieważ zwykle o tej porze (dochodziła 16.00) byłam już zmęczona nadmiarem obowiązków w pracy i marzyłam o odpoczynku na domowej kanapie. Tymczasem zmęczenie jakby odeszło, a ja na nowo mogłam zatopić się w tonie zalegających na moim biurku papierów.
Stwierdziłam, że ta roślina musi koniecznie znaleźć się w podstawowym składzie mojej codziennej diety. Liczyłam na to, że oprócz wyzwalania energii, pozwoli przede wszystkim na zrzucenie zbędnych kilogramów. Tak też się stało, ale uwierzcie mi: efekty są jeszcze lepsze, jeśli znajdziecie suplement diety, który zawiera w sobie ten składnik.

Autor Postu: Kasia

3 thoughts on “Guarana dobra na odchudzanie

  Dariaa

  (15 listopada 2016 - 16:14)

  Ja pije guarane w wersji zmielonej. Czy dziala? Stosuje dokładnie od trzech tygodni, zawsze rano i oprócz tego że mam mega dużo energii mam też mniejszy apetyt. Myśle że aby schudnąc to tak jak pisze Kasia trzeba połączyć te rosline z jakimś suplementem

  Milena CH

  (15 listopada 2016 - 16:16)

  Mi guarana pomaga się przygotowywać do wystąpień – dzięki niej więcej informacji przyswajam i zapamiętuję, a właściwości odchudzających nie zauważyłam, a sama mam kilka kilo nadwagi

  Emilka

  (15 listopada 2016 - 16:28)

  Guarana to jeden z podstawowych składników w mojej kuchni. Dodaje niezłego kopa i jak się uprzeć to coś tam można schudnąć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.