Dla przyszłych mam – recenzja produktu Ferti Lady

No więc wspólnie z mężem podjęliśmy tę decyzję: CHCEMY MIEĆ DZIECKO. To był krok milowy w naszym dotychczasowym życiu. Obydwoje zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wszystko miało się od tej chwili zmienić.

Nie przewidzieliśmy tylko jednego – problemów z zajściem w ciążę. Jak się okazało, przyczyna leżała po mojej stronie i była związana z infekcją, która mnie dotknęła. Byłam kompletnie nieświadoma tego, że coś takiego się dzieje. Nie zaobserwowałam u siebie żadnych niepokojących objawów, kompletnie nic mi nie dolegało. Dopiero gdy starania o ciążę zaczęły się przedłużać, a ja po jakimś czasie zaczęłam mieć bolesne miesiączki (nigdy aż takiego bólu miesiączkowego nie doświadczyłam), zgłosiłam się do ginekologa. Przeszłam kompleksowe badania, w wyniku których okazało się, że trzeba operacyjnie udrożnić zrośniętą szyjkę macicy. To zrośnięcie było następstwem przebytej infekcji. Straszne komplikacje, jak widać. Jak zajść w ciążę po takich problemach? Wcale nie łatwo, jak się okazuje. Organizm był osłabiony infekcją, a ja wciąż stresowałam się, że te zrosty powrócą (lekarz powiedział, że jest taka możliwość). Ale po operacji lekarz powiedział, że możemy wznowić starania o potomka i w tym celu doradził m.in. zakup suplementu, który miał wesprzeć mój organizm podczas planowania ciąży i okresu starań o dziecko.

Ferti Lady – jak działa ten suplement?

Praktycznie zaraz po operacji zaopatrzyłam się w suplement Ferti Lady i zaczęłam go stosować razem z zaleconą dietą. Miał on „trzymać w kupie” moją płodność i wzmocnić zmęczony organizm. Miałam go przyjmować 1 raz dziennie, rozpuszczając saszetkę w 150 ml wody.

Ferti Lady – skład

Witaminy, dużo witamin! D, E, C, B1, B2, B6, B12 – cała paleta. Do tego inny ważny składnik – kwas foliowy, który jest niezbędny do wzrostu komórek i chroni przed wystąpieniem wad wrodzonych cewy nerwowej u dzidziusia. Poza tym cynk regulujący gospodarkę hormonalną, magnez (zmniejsza uczucie zmęczenia), selen (chroni przed stresem oksydacyjnym), biotyna (wzmacnia i dodaje energii), L-arginina i AAKG (mają dobry wpływ na ogólną wydolność organizmu).

Ferti Lady – efekty

Muszę stwierdzić, że po miesięcznej kuracji faktycznie widziałam różnicę i czułam się lepiej. Uczucie zmęczenia i znużenia, które towarzyszyło mi po operacji, gdzieś przeszło. Miałam dużo więcej energii i ochoty na nocne igraszki 😉 Nie twierdzę, że ten suplement bezpośrednio zwiększył moje szanse na rodzicielstwo, ale na pewno w jakiś sposób się do tego przyczynił. W ciążę zaszłam szczęśliwie po 4 miesiącach po operacji.

Ferti Lady – opinie

Myślę, że warto stosować ten suplement jednocześnie z dietą oraz stosować się do zaleceń lekarza – dużo odpoczywać, wysypiać się, przestać się stresować tym, że nie ma dwóch kresek na teście. Do tego trzeba podejść delikatnie, bez zbędnego ciśnienia. Najważniejsze, żeby chęć posiadania dziecka nie przesłoniła całkowicie wszystkiego innego i żeby starania nie stały się mechaniczne. Da się to wszystko zrobić, co mogę potwierdzić ja – szczęśliwa mama Adasia 🙂

Autor Postu: Magdalena

1 thought on “Dla przyszłych mam – recenzja produktu Ferti Lady

    Monia

    (14 lutego 2017 - 11:20)

    Suplementacja w okresie planowania ciąży jest bardzo wazna, pełna zgoda! Musiałaś dużo przejść z tą infekcją, ale szczesliwie jest maluszek. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.