Co na zdrowe jelita? Recenzja produktu ColoNormax Extra

Ktoś, kto miał kiedyś problemy z jelitami, na pewno mnie zrozumie. Mnie i moje mordęgi. Infekcje, katar, kaszel, bóle brzucha, osłabienie – po prostu jeden wielki dramat. Detoksykacja? Oczyszczanie organizmu? Jeszcze niedawno te pojęcia były mi obce, a okazuje się, że to one są kluczem do odzyskania zdrowia.

 

Długo szukałam produktu, który pomógłby mi tę detoksykację przeprowadzić. Kompletnie nie wiedziałam, gdzie szukać i na czym się skupić. Na szczęście z pomocą przyszła mi koleżanka zaznajomiona z tematem i poleciła coś na zdrowe jelita. Nie pozostało mi nic innego, jak jej zaufać.

ColoNormax Extra – opis

Spodziewałam się, że będą to tabletki, jednak to nic innego, jak proszek (o smaku jabłkowym), który trzeba rozpuścić w wodzie. Bierzesz jedną łyżeczkę (tj. 5 g) i rozpuszczasz dokładnie w ½ szklanki wody. Ten mix wypijasz i popijasz dodatkowo wodą. Niestety trzeba to pić dwa razy dziennie. Przyznam, że było to dla mnie pewnym wyzwaniem, bo ja codziennie mam milion spraw do załatwienia, jestem w różnych miejscach o różnym czasie i rzadko można mnie spotkać w domu. No, ale trzeba było jakoś się dostosować.

ColoNormax Extra – skład

Ten skład to była dla mnie największa zagadka. Jakieś dziwne substancje i rośliny, o których nigdy nie słyszałam. Plantago ovata – brzmi egzotycznie, prawda? To inaczej mówiąc łupina nasienna babki jajowatej, bogata w błonnik. Inulina z cykorii brzmi już bardziej przyziemnie. Do tego jeszcze należy dodac bakterie probiotyczne z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis. Byłam kompletnie zielona w temacie, więc poczytałam trochę o właściwościach tych składników i muszę przyznać, że ostatecznie ten skład mnie jak najbardziej przekonał. A teraz przejdźmy do efektów…

ColoNormax Extra – efekty

Jestem obecnie po 30-dniowej kuracji i powiem tak: ColoNormax działa. Może nie tak super, jak mówiła mi koleżanka, ale najważniejsze, że w jakimś stopniu działa. Na pewno poprawiło mi się trawienie i zmniejszyły się problemy z wypróżnianiem (miałam często zaparcia i biegunki). Mam wrażenie, jakby wszystko we mnie funkcjonowało sprawniej i lepiej. Odporność też wzrosła – przestało mi tak często cieknąć z nosa, przeszły nieco infekcje gardła.

Jedna, bardzo ważna rzecz – generalnie mój organizm nie toleruje za bardzo jogurtów, kefirów i innych maślanek, dlatego taki suplement w postaci proszku z bakteriami probiotycznymi okazał się dla mnie doskonałym wyjściem.

ColoNormax Ekstra – opinia

Polecam Wam ten suplement z jednego względu – mnie pomógł i chociaż nie czuję się jeszcze tak w pełni sprawna i silna, to jednak odczuwam wyraźną poprawę w pracy jelit. Nie wiem, jak obrazowo mogłabym Wam to opisać, ale ta różnica w trawieniu i w innych procesach ważnych dla organizmu jest dla mnie oczywista.

Dla mnie ColoNormax to taka codzienna kuracja oczyszczająca.

Jeśli miałabym cos jeszcze Wam doradzić, to trzymajcie się hasła: jesteś tym, co jesz. Stopujcie ilość cukru, unikajcie żywności przetworzonej. Postawcie na naturalne produkty, które zawierają dużo błonnika i bakterii probiotycznych (np. kapusta kiszona).

Dbajcie o siebie i swoje jelita!

Post Author: Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.