Ból stawów i kości – recenzja produktu Premium Collagen +

Lubię biegać, chętnie biorę udział w biegach na 5 i 10 km w moim mieście. Trenuję zwykle rano, przed pracą, w pobliskim parku. Ostatnio zdecydowałam się na coś więcej – udział w półmaratonie. Stwierdziłam, że jestem już na to gotowa.

Niestety, w połowie moich przygotowań doznałam kontuzji więzadła stawu kolanowego. Badania wykazały, że nie jest ona poważna, ale mimo to musiałam zrobić przerwę w treningach, żeby nie ryzykować poważniejszym urazem.

W tym czasie miałam założoną ortezę ortopedyczną – musiałam ją nosić przez ok. 5 tygodni. Bardzo źle się wtedy czułam, głównie przez to, że nie mogłam biegać. Po zdjęciu ortezy zalecono mi suplementację wzmacniającą Premium Collagen + i dziś chciałam Wam streścić, jak ta kuracja przebiegała.

Premium Collagen + – opis

To względnie nowy suplement, więc nie każdy mógł o nim słyszeć. Przeznaczony jest dla osób z takimi problemami jak ja, ale też ogólnie na ból stawów, ścięgien, kości i zalecany profilaktycznie. Ciekawe, że nie zawiera np. siarczanu glukozaminy, który w wielu suplementach wzmacniających stawy i kości się pojawia.

Od razu powiem, że nie są to tabletki, a proszek, który trzeba rozpuścić w 150-200 ml wody – na taką ilość wody potrzeba ok 5 płaskich miarek. Najlepiej zażywać rano, na czczo, nie częściej, niż raz dziennie. Jak smakuje? Hm…

Jeśli chcecie ten suplement stosować profilaktycznie, wystarczy ½ porcji dziennie – rozpuszczać w 75-100 ml wody.

Premium Collagen + – skład

Wspomniałam już, że ten produkt nie zawiera siarczanu glukozaminy. Zamiast tego jest ekstrakt z kory kadzidłowca, witamina D i C3, kwas hialuronowy oraz kolagen (białko kolagenowe). Pozytywne działanie tych substancji na stawy i kości zostało potwierdzone naukowo. Oprócz tego wyczytałam, że ten preparat zawiera 40% więcej kolagenu i 50% więcej kwasu hialuronowego, niż znany i popularny produkt innej firmy. Hmmm… ale który?

Premium Collagen + – efekty

Generalnie więzadło poboczne piszczelowe, którego dotyczy moja kontuzja, w miarę szybko się goi i naprawia. Jego leczenie jest zachowawcze i w związku z tym usłyszałam, że kuracja wzmacniająca nie powinna zająć dłużej, niż 30-40 dni. Cóż, u mnie trwało to ok 2 miesięcy i dalej nie jest w stu procentach optymalnie.

To, co mogę na ten moment powiedzieć: poprawiła się ruchomość stawów i moja ogólna sprawność fizyczna. Te składniki może nie działają w stu procentach, ale w jakimś stopniu na pewno przyczyniły się do budowy chrząstki i mazi stawowej. Ale czy działają lepiej od suplementów na bazie chondroityny i glukozaminy? O tym nie jestem przekonana…

Grunt, że po tych dwóch miesiącach uzyskałam zgodę na ponowne rozpoczęcie treningów – to dla mnie najważniejsze.

Premium Collagen+ – opinia

Moja opinia na temat tego preparatu, pomimo konieczności przedłużenia kuracji, jest raczej pozytywna. Choć, nie powiem, spodziewałam się dużo szybszych rezultatów. Nie skreślałabym natomiast produktów opartych na glukozaminie – być może to właśnie ten składnik na kogoś zadziała lepiej. Tutaj dużo też zależy od tego, jakie jest stężenie tych składników i jakie są proporcje. W Premium Collagen+ wygląda to dobrze.

 

Autor Postu: Magdalena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.